Gun Sails producent sprzętu windsurfingowego wprowadza na rynek nową konstrukcję masztu. Dominator CDS to innowacyjna koncepcja budowy wysokiej klasy masztów windsurfingowych.

Cały sekret w opatentowanej już technologii, tkwi w asymetrycznej budowie ścian masztu. Dodatkowa asymetryczna warstwa włókien węglowych wydatnie wpływa na zwiększenie sztywności i reaktywności zarazem. Dzięki zastosowaniu unikalnej konstrukcji pędnik jest bardziej stabilny w żegludze.
Nowe maszty dedykowane są do żagli race i freerace. Pomimo swojej unikalnej budowy Dominator CDS współpracuje z tradycyjnymi przedłużkami i bomami. Niestety innowacyjna budowa masztu wymaga dodatkowych zabiegów przy taklowaniu żagla. Naklejki na maszcie służą pomocą w połączeniu dwóch jego części i odpowiednim osadzeniu go w kieszeni masztowej.