2004-09-02 22:47, ~Red Bull

Zawody Red Bulla rozstrzygnięteZawody FLY TO RED BULL KING OF THE AIR rozegrane: na podium – podobnie jak w zeszłym roku - stanęli Janek Korycki oraz Ania Grzelińska i to właśnie oni będą reprezentować Polskę na międzynarodowych rozgrywkach kitesurfingowych Red Bull King of the Air odbywających się 23 – 26 września na Hawajach. Będzie to ich drugi udział w tym najbardziej prestiżowym wydarzeniu kitesurfingowym na świecie.

Zawody, zaplanowane na 28 – 31 sierpnia, zostały rozegrane w ciągu dwóch dni - w sobotę i niedzielę, pomimo korzystnych prognoz, wiatr nie pozwolił kitesurferom wyjść na wodę. Udało się to dopiero w poniedziałkowe przedpołudnie, kiedy siła wiatru była na tyle duża, że umożliwiła rozegrać rundy eliminacyjne oraz część ćwierćfinałów. Pechowa okazała się walka o miejsca właśnie w ćwierćfinałach – próbę wyłonienia czwartego zawodnika trzeba było przełożyć na wtorek, a nawet tego dnia – podczas pierwszej rundy zawodów - powtórzono ją trzykrotnie. Słaby wiatr na cyplu w Rewie przesądził o zmianie lokalizacji: decyzją sędziów i organizatorów ostatniego dnia zawody zostały przeniesione do bazy Qlubu na kampingu Chałupy 6, gdzie wiatr wiał na tyle mocno, że udało się zakończyć rozgrywki i wyłonić zwycięzców.

We wtorek wiatr sprzyjał na tyle, że możliwe było rozegranie zawodów w dwóch rundach – w każdej z nich najlepsi okazali się zawodnicy tworzący polską czołówkę kitesurfingu, czyli Maciek Kozerski, Łukasza Koński, Łukasz Ceran oraz Janek Korycki. To właśnie między nimi dwukrotnie rozegrała się walka o miejsce w półfinałach. Zarówno podczas pierwszej, jak i drugiej rundy zawodów w ścisłym finale - podobnie jak przed rokiem - spotkali się Maciek Kozerski i Janek Korycki. Po bardzo wyrównanej rywalizacji zwycięzcą w kategorii mężczyzn ponownie został Janek Korycki; będzie to jego drugi start w RED BULL KING OF THE AIR.

Więcej szczęścia miały zawodniczki, którym pogoda zdawała się dużo bardziej sprzyjać Tu nie było niespodzianek: spośród czterech dziewczyn startujących w zawodach ponownie najlepsza okazała się Ania Grzelińska, która wygrała również ubiegłoroczną edycję zawodów. Zwycięska dwójka już wkrótce pojedzie na Hawaje, gdzie w dniach 23 – 26 września wezmą udział będą uczestniczyć w szóstej edycji najbardziej prestiżowych zawodów kitesurfingowych FLY TO RED BULL KING OF THE AIR.

Do udziału w zawodach zgłosiło się 32 zawodników oraz cztery zawodniczki. Ich umiejętności oceniali międzynarodowi sędziowie: Sergio Cantagalli (Włochy), Goran Kovacic (Chorwacja), Giangi Chiesura (Włochy), Diego Costa (Szwajcaria). Zawody zostały rozegrane w kategorii freestyle: oceniane było tzw. wrażenie ogólne, czyli trudność techniczna, wysokość, szybkość i kontrola, zarówno w powietrzu, jak i podczas lądowania.

FLY TO RED BULL KING OF THE AIR to eliminacje do największych i najbardziej kultowych zawodów kite’owych na świecie - RED BULL KING OF THE AIR - przeprowadzane w kilkunastu państwach. Zwycięzcy edycji regionalnych w nagrodę otrzymują bilet na Hawaje i gwarancję udziału w zawodach, w których mają możliwość zmierzenia się z najlepszymi kiteboarderami z całego świata. Tegoroczna, szósta edycja FLY TO RED BULL KING OF THE AIR odbędzie się 23 – 26 września. Są to największe i najbardziej prestiżowe zawody kite’owe na świecie, rozgrywane od kilku lat na plaży Maui na Hawajach. Startujący tam zawodnicy zmierzą się ze zwycięzcami eliminacji z innych krajów oraz ze światową czołówką kiteboardingu - zwycięzca otrzyma prestiżowy tytuł „Red Bull King of the Air” i nagrodę pieniężną. Lokalizacja zawodów na plaży Maui – uważanej za stolicę kiteboardingu i windsurfingu, miejscu kultowym dla wszystkich fanów kite’ów oraz obecność światowej czołówki tej dziedziny sportu, z pewnością zagwarantują niezapomniane emocje i mnóstwo wrażeń.

WYNIKI:
MĘŻCZYŹNI
1. Janek Korycki
2. Maciek Kozerski
3. Łukasz Ceran
4. Łukasz Koński

KOBIETY:
1. Ania Grzelińska
2. Paulina Ziółkowska
3. Karolina Winkowska
4. Diana Sadłowska

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.