2004-04-13 22:09, ~Konrad Jamroz konradj@hotsports.pl

Nowy Kitewing rekordKitewing nowa dyscyplina wywodząca się z Finlandii nie cieszy się u nas jeszcze zbytnią popularnością. Ten mało znany sport łączący w sobie elementy windsurfingu z narciarstwem i snowboardem, pomimo bardzo młodego wieku, może się już poszczycić kilkoma rekordami.
Żagiel stosowany w tej dyscyplinie, bardzo zbliżony do windsurfingowego, pozwala na oddawanie niezwykle dalekich skoków. Powinniśmy właściwie w tym przypadku mówić o lotach, gdyż dotychczasowy rekord wynosił aż 291,5m.

Jak by tego było mało, przy ostatniej próbie bicia rekordu długości lotu padły trzy nowe, niesamowite wyniki. Podczas niedawno rozgrywanej imprezy w Finlandii zostały pobite kolejno po sobie trzy rekordy świata. Jako pierwszy wynikiem 333,2 metry rekord pobił Patrik Pollak ze Słowacji. Zaraz po nim wynikiem 342,2 m nowy rekord ustanowił Patrick Blom. Na koniec dnia Andreas Laurent poszybował na odległość 505 m ustanawiając kolejny tego dnia rekord Świata w długości lotów.


Uczestnicy szalonego weekendu z Kitewingiem nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Zawodnicy zapowiadają, że wkrótce możemy się spodziewać kolejnych rewelacyjnych wyników.

Zdjęcia Red Bull

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.