Krzysiek 2019-09-10 21:03, Krzysiek

Windsurfing na Ios w Grecji
Wyspa Ios jest niewielką lecz jedną z najbardziej urokliwych wysp na Cykladach. Ios słynie z pięknych plaż, wspaniałych krajobrazów oraz doskonałych warunków do uprawiania windsurfingu oraz innych sportów wodnych. Windsurfing jest tu bardzo popularnym sportem.

Większość centrów windsurfingowych Ios znajduje się na popularnych plażach Mylopotas i Gialos. Najbardziej znane to: Mylopotas WatersportsYialos Watersports oraz Adrenaline Hunter. Oferują udział w kursach, lekcjach lub wypożyczenie sprzętu wind, a także nurkowanie, żeglarstwo, kajaki i wiele innych aktywnych zajęć.

Mylopotas uważana jest za główną plażę wyspy i za jedną z najbardziej wyjątkowych plaż w całym regionie Morza Egejskiego, wielokrotnie nagradzana Błękitną Flagą. Znajduje się w odległości spacerowej od stolicy wyspy - Ios Town (Chora). Panują tu bardzo dobre warunki na windsurfing na każdym poziomie zaawansowania, w tym również do nauki dla początkujących. Woda w osłoniętej zatoce przy plaży Mylopotas jest płytka i ciepła. Mylopotas to także doskonałe miejsce na speedride. Każdego roku w lipcu odbywają się tu międzynarodowe zawody Paros Wind Odyssey.

Najlepszy czas na windsurfing na Ios to okres wakacyjny od lipca do końca września. Podobnie jak na innych wyspach Cyklad w miesiącach letnich występuje tu silny północny wiatr Meltemi.

Chociaż na wyspie nie ma lotniska, do Ios można dotrzeć promem. Z Polski można zarezerwować wyjazd w pakiecie z hotelem z lotem na Santorini i późniejszą przeprawą promem na Ios. Kursują tu też promy z Aten, Milos, Folegandros i Paros.

Ios poza tym, że jest bardzo dobrym kierunkiem na windsurfing, jest też idealnym miejscem na relaksujące i przyjemne wakacje w Grecji dla osób w każdym wieku. Wyspa polecana jest dla rodzin z dziećmi, osób ceniących spokój i prawdziwą grecką atmosferę.Oferuje też sporo atrakcji dla młodych ludzi, którzy do rana mogą korzystać z klubów, barów i innej rozrywki. Oprócz popularnych klubów i barów, są też urocze tradycyjne tawerny, w których można delektować się świeżymi owocami morza i innymi tradycyjnymi potrawami.

Poza Mylopotas Ios może poszczycić się innymi równie pięknymi piaszczystymi plażami: Agia Theodoti, Psathi, Kalamas i Maganari. Nad plażami wznoszą się skaliste góry tworząc malownicze krajobrazy, cenione przez turystów.

Nie brakuje tu także udogodnień dla turystów. Oferta zakwaterowania jest dość szeroka- hotele wszystkich kategorii, pokoje, studia i apartamenty do wynajęcia. Ios oferuje też wiele ciekawych do zobaczenia miejsc, wśród których znajdziemy grób Homera czy popularne Muzeum Archeologiczne,
gdzie można zobaczyć wspaniała wystawę cennych znalezisk.

Chcesz poznać ofertę wyjazdów na windsurfing do Grecji? Sprawdź na naszej stronie: http://www.surftravel.pl/ 
Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.