Krzysiek 2019-07-15 14:21, Krzysiek

Windsurfing i kitesurfing na Naxos

Naxos
- największa wyspa z archipelagu Cyklad oferuje bardzo dobre warunki do uprawiania windsurfingu i kitesurfingu. Najlepszy czas na windsurfing i kitesurfing na Naxos panuje od czerwca do końca września, kiedy wieje Meltemi. Szczególnie na zachodnim wybrzeżu wyspy wieje dość mocno i równo i właśnie tam znajdują się spoty wind i kite.

WINDSURFING
Spot windsurfingowy mieści się w pobliżu Naxos oraz najbardziej znanej plaży na wyspie - Agios Georgios. Jest to miejsce polecane na windsurfing na każdym poziomie zaawansowania. Panują tu bardzo zróżnicowane warunki: od płaskiej płytkiej wody do doskonałych warunków do wave.

Znajduje się tu osłonięta rafą laguna z płaską i płytką wodą - idealne miejsce dla początkujących do nauki, a także dla dzieci. Poza laguną pojawiają się dość spore fale osiągające nawet do 2,5 m wysokości. Ze względu na bliskie położenie względem lotniska kitesurferzy nie mogą korzystać z tego miejsca. Na spocie znajdują się szkółki windsurfingowe. Są to: Flisvos Sport Club Naxos, Naxos Surf Club.

KITESURFING
Spot kitesurfingowy na Naxos znajduje się w miejscowości Mikri Vigla, położonej ok. 18 km od miasteczka Naxos. Znajduje się tu szeroka piaszczysta plaża otoczona wzgórzem, co sprawia, że widoku tu są niewiarygodnie piękne.

Zatoka Mikri Vigla charakteryzuje się najsilniejszym wiatrem na Cykladach. Kiedy tu wieje o sile ok. 4-5 Bft w innych częściach wyspy wiatr jest słabszy i osiąga jedyne ok. 2 Bft. Jest to spowodowane położeniem w pobliżu wyspy Paros. Rano wieje słabiej. Silniejszy wiatr pojawia się wczesnym popołudniem
i utrzymuje się aż do zachodu słońca. Atutem jest tu bardzo dużo miejsca. Trzeba natomiast uważać na skały.
Szkółki kitesurfingowe położone w Mikri Vigla to: Thalasea Sprots Center, Flisvos Mikri Vigla Center.

Na Naxos można znaleźć wiele możliwości zakwaterowania, jak różnej klasy hotele czy apartamenty. Poza windsurfingiem i kitesurfingiem popularna jest tu wspinaczka oraz wycieczki rowerowe po wyspie. Jest to też idealny kierunek na romantyczne wakacje lub na spokojne wczasy rodzinne. Niestety obecnie w ofercie polskich touroperatorów nie ma bezpośrednich lotów czarterowych na Naxos.

Chcesz poznać ofertę wyjazdów windsurfingowych i kitesurfingowych do Grecji? Sprawdź na naszej stronie: http://www.surftravel.pl/ 
Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.