Krzysiek 2019-07-05 20:48, Krzysiek

Windsurfing na Majorce
Majorka
- popularny kierunek turystyczny dla Europejczyków jest również bardzo dobrym miejscem na windsurfing. Wyspa kojarzona jest głównie z typowym wypoczynkiem na plaży, leżakami, bogatym życiem nocnym i ogromną liczbą turytów. Wyspa oferuje jednak znacznie więcej.

W sezonie letnim panują tu bardzo dobre warunki windsurfingowe. Stabilny wiatr, przyjemne temperatury, duża liczba słonecznych dni, dobrze rozbudowana infrastruktura- to wszystko sprawia, że wyspa staje się doskonałym miejscem na wakacje połączone z windsurfingiem.

Najbardziej znanym spotem windsurfingowym na Majorce jest Zatoka Alcudia. Położona północno- wschodniej części wyspy zatoka z płaską wodą. Znana jest głównie z rozciągającej się na ponad 10 km, jednej z najpiękniejszych plaż w Hiszpanii. Alcudia to kameralny kurort, znacznie różniący się
od popularnych turystycznie zatłoczonych El Arenal czy Palma de Mallorca. Ta część Majorki polecana jest na wypoczynek każdemu. Jest tu sporo atrakcji dla rodzin z dziećmi. Nie brakuje również hoteli o różnym standardzie, restauracji, sklepów.

Mieści się tu kilka szkółek windsurfingowych, z czego jedna, w której prowadzone są szkolenia w języku polskim - Wind&Friends, położona w pobliżu portu. Poza deskami można wynająć tu katamaran lub żaglówkę.

Puerto de Alcudia jest idealnym miejscem a szkolenia dla początkujących jak i średnio-zaawansowanych windsurferów. Zatoka chroniona jest od mocnych wiatrów i fal. Piaszczysta, szeroka plaża płasko schodzi do morza. W lecie występują tu wiatry termiczne. Przed południem wieje delikatnie, idealnie dla początkujących. Popołudniami siła wiatru rośnie i osiąga 3-4 Bft, co pozwala na szlifowanie umiejętności bardziej doświadczonym windsurferom. W pobliżu Alcudii mieści się inny spot - zatoka Pollensa, najbardziej popularna wśród kitesurferów.

Poza windsurfingiem i innymi sportami wodnymi Alcudia oferuje wiele możliwości aktywnego spędzania czasu, jak np. golf, jazda konna, paragliding czy ciekawe szlaki piesze i rowerowe. Znajduje się tu ogromy Aquapark z dużą ilością zjeżdżalni i basenów.

Majorka jest bardzo popularnym celem urlopowym wśród Europejczyków. Poza pięknymi krajobrazami turystów przyciągają tu wspaniałe warunki klimatyczne oraz bardzo dobrze rozbudowana infrastruktura turystyczna, gwarantująca usługi na najwyższym poziomie. Będąc na Majorce warto odwiedzić ukrytą wśród zboczy gór średniowieczną wioskę Valdemossę związaną z postacią Fryderyka Chopina. Warte zobaczenia są również tętniąca życiem stolica wyspy Palma, z uroczą starówką oraz Port de Soller, miasto portowe słynące z gajów pomarańczowych. Jednym z piękniejszych miejsc na Majorce jest półwysep Formentor z przylądkiem Cap de Formentor, gdzie pionowe klify schodzą bezpośrednio do morza. Na wyspie jest wiele wartych zobaczenia miejsc.

Chcesz poznać ofertę wyjazdów na windsurfing? Sprawdź na naszej stronie: http://www.surftravel.pl/ 
Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.