Krzysiek 2018-08-20 13:23, Krzysiek

Wyjazdy windsurfingowe – EGIPT
W Egipcie znajduje się wiele doskonałych miejsc na windsurfing. Najbardziej znane spoty windsurfingowe skupiają się na wybrzeżu Morza Czerwonego w okolicach Hurghady oraz na Półwyspie Synaj. Wśród nich są:
  • Hurghada – oferuje doskonałe warunki do uprawiania windsurfingu na każdym poziomie umiejętności. Szerokie piaszczyste plaże, doskonałe statystyki wiatrowe, bogata sieć hotelowa a także wysokie temperatury utrzymujące się przez cały rok – to wszystko sprawia, że jest to doskonałe miejsce na połączenie wakacji z windsurfingiem. Latem dominuje wiatr północno-wschodni, natomiast w sezonie zimowym wieje głównie ze wschodu. Rano wiatr jest słabszy i wzmaga się w ciągu dnia. Przy hotelu Mercure 4* mieści się baza Harry-Nass. Hurghada jest jednym z najpopularniejszych kurortów turystycznych. Znajduje się tu wiele hoteli z bogatą ofertą All Inclusive rozciągniętych wzdłuż linii brzegowej na kilkanaście kilometrów, mnóstwo sklepików, restauracji, barów i innych atrakcji jak parki wodne ze zjeżdżalniami.
  • Soma Bay - kolejny doskonale znany spot windsurfingowy w Egipcie. Zatoka Soma Bay położona jest niecałe dwie godziny jazdy na południe od Hurgady. Jest to miejsce stworzone dla turystów chcących wypocząć w standardzie all inclusive z możliwością uprawiania sportów wodnych. Dostępne są kursy nurkowania, wypożyczenie katamaranu, snorkeling oraz to co nas najbardziej interesuje czyli windsurfing a także kitesurfing. W Soma Bay wieje stabilnie o różnej sile. Brak zafalowania stwarza bardzo przyjemne warunki do nauki i jak również na freestyle czy freeride. W południowo-zachodniej części zatoki przy hotelu Sentido Palm Royale Soma Bay 5* mieści się baza Surf Motion.
  • Safaga – niewielka miejscowość turystyczna położona na południe od Soma Bay. Ze względu na wiejące tu przez cały rok wiatry jest często odwiedzanym miejscem przez miłośników windsurfingu. Oferuje warunki dla windsurferów na każdym poziomie umiejętności. Znajduje się tu laguna z płytką wodą i nieco słabszym wiatrem przeznaczona dla początkujących w tym również dzieci. Trochę dalej brzegu napotkamy niewielkie fale. Wiatr wieje lekko ukośnie od lądu oraz wzdłuż lądu. Przy hotelu Shams Safaga Resort 4* znajduje się jedna z baz ION-Club.
  • Dahab - bardzo popularnym spot windsurfingowy położony na Półwyspie Synaj. Dahab to spokojna miejscowość turystyczna położona nad Zatoką Akaba w odległości ok. 100 km od Sharm El Sheikh. Znajduje się tu kilka hoteli. Warunki na windsurfing są tu idealne – wieje tu ponad 300 dni w roku! Do tego słońce i ciepła woda sprawiają, że jest to doskonałe miejsce również do relaksu. A atmosfera tego miejsca jest wyjątkowa. Swoje dwie bazy ma tu Harry-Nass. Centrum 1 położone przy hotelu Tirana oraz Cetnrum 2 przy hotelu Iberotel Dahabeya. Panują tu odpowiednie warunki na windsurfing na każdym poziomie zaawansowania. Znajduje się tu laguna z płaską i płytką wodą odpowiednia dla początkujących i średnio-zaawansowanych. Występują też fale. Mieści się tu również laguna przeznaczona tylko dla kitesurferów. Dahab znany jest też z doskonałych warunków do nurkowania.
  • El Tur – spot windsurfingowy położony pomiędzy Suezem a Sharm el Sheikh. W przeciwieństwie do innych spotów El Tur nie jest kompleksem turystycznym. Natomiast miłośnicy windsurfingu znajdą tu doskonałe warunki do uprawiania tego sportu – wiatr wiejący prawie przez cały rok, słońce, ciepłą wodę i niepowtarzalną atmosferę tego miejsca. Nie ma tu zbyt wielu turstów.

Chcesz poznać ofertę wyjazdów na windsurfing do Egiptu? Sprawdź w naszej wyszukiwarce na http://www.surftravel.pl/ 
Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.