Krzysiek 2018-06-14 11:38, Krzysiek

Nowości PATRIK 2018


ZMIANY, ZMIANY, ZMIANY… CZYLI NOWE TECHNOLOGIE I DESIGN DESEK PATRIK NA 2018.Nie od dziś wiadomo, że Patrik chadza swoimi ścieżkami. Każdy model deski miał oddzielnie opracowaną konstrukcję, czasami wykonaną w odmiennej technologii niż deski innych producentów. Ciekawym przykładem są deski slalomowe, które zazwyczaj wykonane są w całości z karbonu. Deski Patrik Diethelm slalom były skonstruowane inaczej: pokład z karbonu, a dno z włókna szklanego. Pokład nadaje desce optymalną sztywność, podczas gdy miększe dno ma za zadanie „tłumić” chop, co przekłada się na większy komfort prowadzenia deski.


Od tego roku marka daje nam wybór, wprowadzając wszystkie modele desek w dwóch technologiach: GBM i GET. Główną rożnicą między nimi jest sztywność konstrukcji. Daje to większość elastyczność przy doborze deski do naszych potrzeb, upodobań i poziomu zaawansowania. Deski wykonane w technoligii GBM są sztywniejsze i twardsze, a w GET są nieco miększe i łatwiejsze w prowadzeniu. Różnica w wadze jest niewielka i wynosi 100 g, na korzyść lżejszej GBM.
Co dają obie technologie w praktyce? Sztywniejsza deska pozwala na szybsze wejście w ślizg, lepsze przyśpieszenie i lepszą reaktywność. Natomiast nieco miększa deska jest łatwiejsza do prowadzenia w ślizgu, co ułatwia utrzymanie maksymalnej prędkości, a także bardziej komfortowe pokonywanie małego chopu i mieksze lądowania po skokach. Deski można łatwo rozróżnić: GET ma stadardowy dla Patrika, grafitowy design – znany z poprzednich lat, a GET biało-kolorową (jeden kolor, różny dla każdego modelu).

Co oznaczają skróty? Pierwsza litera odnosi się do konstrukcji: „G” od Generic – czyli konstrukcja oparta na rdzeniu styropianowym. Druga litera oznacza typ grafiki: „B” od Bionic – grafika składająca się z linii lub litera „E” od Epic – grafika dzieąca deskę na obszary. Ostatnia litera określa kolorystykę: „M” od Monochrome – czyli „klasyczne” Patrikowe szarości i metaliczny wygląd lub „T” od Tint – kolorowa.Ok, ale którą technologie wybrać dla siebie? To zależy od umiejętności i priorytetów pływającego, a także modelu deski.

Jeśli:
  • pływasz wypornościowo, uczysz się wchodzić w ślizg, wchodzić strapy, robić rufę w ślizgu – to na pewno dobrym wyborem będzie technologia GET – taka deska da Ci komfort pływania i portfela
  • pływasz w ślizgu, uczysz się robić rufę lub robisz swoje pierwsze triki, skoki i wolisz żeby sprzęt pomagał Ci robić postępy, niż śrubować osiągniecia – możesz spokojnie wybrać deskę w technologi GET. Jeśli jesteś bardziej wymagający - możesz wybrać deskę GBM.
  • pływasz w ślizgu i robisz ślizgowe manewry, triki – to temat trochę się komplikuje. Oczywiście dla każdego z tej grupy będzie dobra technologia GET,, ponieważ np. model slalom z poprzednich lat, wykonany był właśnie w tej technologii. Czyli zawodnicy z PWA na tych właśnie deskach się ścigali. Inne modele, np. free i wave są wystarczająco sztywne, aby zapewnić potrzebne osiągi, jednocześnie dając większy komfort pływania. Jednak jeśli Twoim priorytetem jest szybkie wejście w ślizg, przyspieszenie i reaktywność, to polecam wybrać GBM.


http://dobradecha.pl/
Grzegorz Poznański
 
Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.