Krzysiek 2017-06-21 14:21, Krzysiek

Loftsails Raceboard Blade LW
W czasach gdy świat windsurfingu kręci się wokół silniejszego wiatru, cieszy, że są jeszcze firmy, które poważniej traktują wyczynowe pływanie w typowych śródlądowych warunkach. Jedną z nich jest Lofsails, która oferuje dość unikalny żagiel, dedykowany na słabszy wiatr i desek raceboard. Loft Raceboard Blade LW dostępny jest w tylko jednym rozmiarze - 9.5 m. Składa się z głównie monofilmowej konstrukcji oraz 5 listew, z których dwie opierają się na kamberach TekCam2. Celem raceboardowego Lofta jest zapewnienie maksymalnej mocy przy słabym i umiarkowanym wietrze. O tym jak udany jest to żagiel, świadczy najlepiej sukces portugalskiego zawodnika Joao Rodriguesa, który w tym roku w Giżycku wywalczył na tym żaglu tytuł mistrza świata w klasie raceboard. Co nie znaczy, że słabowiatrowy Loft nie nadaje się do rekreacyjnego pływania. Zobaczcie jak spisywał się na Jeziorze Kierskim przy wcale nie tak słabym wietrze w rękach Bartka Grześka z Easy-Surfshop.pl

Szczegóły techniczne:
  • Wewnętrzne poziome i pionowe paski z kevlaru przy kamberach. Zapewniają lepszą stabilność i kształtują profil.
  • Centralne ułożenie listew w kieszeniach z x-ply. Zwykłe kieszenie listew uszyte z dakronu i położone po jednej stronie żagla przeważnie powodują niepożądane odkształcanie profilu. Dzięki kieszeniom ułożonym naprzemiennie i wykonanym z podobnego materiału do tego, jaki został użyty w głównych panelach, żagiel znacznie lepiej zachowuje swój symetryczny kształt.
  • Gładko rotujące kambery Tekcam2 (Tekcam2 Large do użycia z masztami SDM dołączone w komplecie). Łatwa rotacja kamberów sprawia, że windsurfing staje się jeszcze przyjemniejszy.
  • Metaliczny interfejs kamberów - eliminuje degradację kamberów w punkcie kontaktu z żaglem
  • Panele z monofilmu o grubości 4-mm. zapewniają lepsze osiągi
  • Listwy rurkowe o różnym udziale węgla, stopniowanym w zależności od wymaganych właściwości. Trzy górne listwy składają się w 100% z karbonu, dzięki czemu są znacznie sztywniejsze, zwiększając stabilność pędnika w górnym zakresie.
  • Kieszeń masztowa składająca się z wewnętrznego panelu masztu oraz 3 warstw bocznych ścianek z materiału Triax o grubości 2-mm. Wszystkie elementy kieszeni masztowej są bezpośrednio zintegrowane z systemem naciągu rogu halsowego, dzięki czemu uzyskuje się równe, pozbawione zmarszczek naprężenie całej kieszeni.
Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.