2001-09-13 15:38, ~Konrad Jamroz konradj@arr.com.pl

Młody talent - Łukasz Grodzicki

Mistrzostwa Świata FWC juniorów w Ostii przejdą do historii jako jeden z najlepszych występów polskich deskarzy na arenie światowej. Mistrzostwa Świata we Włoszech okazały się również, dla jednego z polskich zawodników "szczęściem w nieszczęściu".

Piotr Grodzicki, zaledwie 12 letni zawodnik zajął bardzo wysokie - drugie miejsce w klasie Aloha FW, w której startują zawodnicy do 17 lat. Młodziutki Polak został jednak zdyskwalifikowany gdyż nie mieścił się w kategoriach wiekowych juniorów. Pomimo dyskwalifikacji Piotr wywarł bardzo pozytywne wrażenie i został nawet ochrzczony na oficjalnej stronie Formuły Windsurfing jako "Nowy Wojtek Brzozwski". Łukasz mieszka w Gdańsku i należy do klubu SKŻ Hestia Sopot.

Dotychczasowa kariera Piotra Grodzińskiego - POL 738:

-> w 1998r rozpoczęcie kariery w klasie UKS
-> 1999r zwycięstwo we wszystkich edycjach klasy UKS
-> 2000r zwycięstwo w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w klasie UKS
-> 2000r zajęcie 15 miejsca w Mistrzostwach Świata Aloha Classic w klasie poniżej 15 lat