Krzysiek 2015-10-25 10:32, Krzysiek

Finał MŚ RS:X w Omanie. Wiemy już kto pojedzie do Rio.
Polacy kończą Mistrzostwa Świata w Omanie bez medali w kategorii seniorów, ale wyjaśniła się sprawa startu w najbliższych Igrzyskach Olimpijskich. Do Rio de Janeiro pojadą Małgorzata Białecka i Piotr Myszka. Walka o olimpijski wyjazd trwała do ostatnich metrów obu wyścigów medalowych.

Wśród kobiet w wyścigu medalowym najszybsza była Zofia Klepacka. Zajęła ostatecznie czwarte miejsce. Białecka skończyła wyścig medalowy na dziewiątym miejscu i w końcowym rankingu była piąta. Jeszcze na wodzie nie wiadomo było kto jedzie do Rio. Emocje sięgały zenitu. „Chyba nie startowałam w regatach, w których emocje były tak wielkie – mówiła tuż po przekroczeniu mety reprezentantka Energa Sailing Team Poland – Wielki stres towarzyszył nam od początku tych regat. Przez tydzień praktycznie nie mogłam spać. Tak bardzo się denerwowałam. Włożyłam w te zawody wiele wysiłku fizycznego i psychicznego. Osiągnęłam jednak swój wielki cel. Jestem ogromnie szczęśliwa”.

Walczyłam do końca. Nie udało się pojechać do Rio, ale cieszę się z tego wygranego wyścigu medalowego. Popłakałam się na mecie – mówiła rozemocjonowana Zofia Klepacka – To zwycięstwo dedykuję swoim dzieciom, których zdjęcia miałam podczas tego wyścigu. Będę nadal pracować w naszym Teamie, żeby z MŚ z Izraela przywieźć złoto!

W rywalizacji panów wyścig o olimpijski wyjazd nieznacznie wygrał Piotr Myszka. W wyścigu medalowym zajął szóste miejsce. Ogólnie był piąty. Jedzie do Rio. „Wiele lat ciężkiej pracy i mozolnych treningów. Wreszcie się udało – radował się po minięciu linii mety Piotr Myszka.

Paweł Tarnowski, z który Myszka bezpośrednio rywalizował o wyjazd do Brazylii. Wygrał wyścig dla złotej grupy poprzedzający Medal Race. Ostatecznie zajął czternaste miejsce. „Przegrałem walkę o Rio, ale wracam stąd mocniejszy psychicznie i bardziej doświadczony – analizował w Mussanach Paweł Tarnowski –Przede mną kolejne lata żeglowania. Mam nadzieję, że będę jeszcze przeżywał takie uniesienia jak podczas ME na Sycylii”.

Przemysław Miarczyński zajął 21. Miejsce. Jego dominacja olimpijska została przerwana. Uważa, że pałeczka sztafety została przekazana w dobre ręce.

Z Omanu nie przywieźliśmy medalu w kategorii seniorów, bo stawka dla Polaków była zupełnie inna. Najważniejsze było zapewnienie sobie udziału w regatach olimpijskich. Dwa trzecie miejsca w kategorii U-21. wywalczyli Zuzanna Czuryło i Radosław Furmański. Dobrze weszli w seniorski świat. Głośno już mówią o Igrzyskach w Tokio.

Wyniki
Źródło: http://kadra.energasailing.pl 
Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.