Krzysiek 2015-07-22 12:37, Krzysiek

Severne Nuevo - nowe deski producenta żagli!
O tym, że firma Severne jest mocno powiązana ze Starboardem, wie pewnie każdy, kto choć trochę interesuje się rynkiem windsurfingowym. Dlatego,gdy pojawiła się pierwsza informacja o tym, że producent żagli postanowił wypuścić na rynek deskę windsurfingową, nie trzeba było zbyt długo zastanawiać się nad pochodzeniem tego modelu.

Severne Nuevo to po prostu kontynuacja udanej linii modelu Starboarda o tej samej nazwie. Skąd pomysł na taką zmianę marki? Według Bena Severne w linii Starboarda po prostu zabrakło już miejsca na tę „klasyczną” deskę. A ponieważ model ten wciąż znajduje swoich odbiorców, postanowiono udostępnić ją pod nową marką.

Nuevo to linia aż 7 rozmiarów desek wave, zaczynających się na 73 a kończących na 120 litrach pojemności. Ich cechą charakterystyczną są krótkie i nieco szersze kadłuby, wyposażone w dwa stateczniki na rufie. Dzięki takiej konfiguracji umożliwiają wykonywanie radykalnych skrętów na deskach z większą pojemnością, przez co zabawa na falach staje się realna nawet przy słabszym wietrze.

Więcej informacji o nowej wersji Nuevo znajdziecie na stronie: http://www.severnesails.com/wave-sails/severne-nuevo 
Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.