Administrator serwisu 2015-06-16 16:01, Administrator serwisu

Najlepsze miejsca w Polsce do uprawiania windsurfingu
Windsurfing na Wybrzeżu

Półwysep Helski dla wielbicieli windsurfingu jest stałym miejscem na sezonowe wypady. Rozległe płycizny Zatoki Puckiej, regularne zachodnie wiatry wiejące wzdłuż brzegu, piasczyste dno, czysta, szybko nagrzewająca się woda i odpowiednie zafalowanie zapewniają doskonałe warunki zarówno poczatkującym, jak i zaprawionym w boju windsurferom. Jeśli jednak chcesz uniknąć tłumów na Półwyspie, podobne warunki do uprawiania windsurfingu znajdziesz w okolicach Świnoujścia, DziwnowaMiędzyzdrojów.

Windsurfing nad górskim jeziorem

Alternatywą dla windsurferów na zatłoczone w sezonie Wybrzeże są również polskie jeziora, licznie rozsiane po całym kraju. Miłośnicy windsurfingu z południowych krańców Polski mogą uprawiać swój ulubiony sport nad jeziorami położonymi na południu kraju bez konieczności pokonywania setek kilometrów. Najatrakcyjniejszym akwenem uznawanym za centrum windsurfingu na południu Polski jest Zalew Rybnicki. Sezon windsurfingowy trwa tu najdłużej w Polsce – od kwietnia do października. Godziny spędzone na desce na Zalewie Rybnickim sprawiają wiele przyjemności, bo temperatura wody nigdy nie spada poniżej 15°C. Posurfować w górach można także na innym sztucznym akwenie - Jeziorze Rożnowskim, które powstało po wybudowaniu zapory na Dunajcu. Każdy amator windsurfingu znajdzie tu dla siebie odpowiednie miejsce do wodnego szaleństwa na desce.

Windsurfing na Pojezierzu Mazurskim

Miłośnicy windsurfingu nieustannie doceniają warunki, które oferuje im Pojezierze Mazurskie. Popularne wśród żeglarzy, zadowoli także amatorów deski i żagla. Brak silnych fal, delikatne podmuchy wiatru, a wokoło spokój i cisza to warunki, które na pewno przypadną do gustu początkującym windsurferom. Idealnym miejscem na rozpoczęcie swojej przygody z deską jest miejscowość Pisz nad Jeziorem Roś. Rozległa płycizna jeziora oraz nawietrzny brzeg stwarzają doskonałe warunki do pierwszych prób surfowania.

Windsurfing na Kujawach

Zalew Koronowski, jako jedno z najatrakcyjniejszych jezior w Polsce, zapewnia fanom deski z żaglem niezapomniane przeżycia podczas surfowania. Akwen świetnie nadaje się dla poczatkujących sportowców. Ale i zaawansowani windsurferzy docenią malownicze krajobrazy wokół Zalewu.

Windsurfing na Mazowszu

Mieszkańcy centralnej Polski również nie muszą daleko szukać, żeby oddać się wodnym szaleństwom. Fani deski mogą wybrać się nad Zalew Zegrzyński lub Sulejowski, na których w sezonie warunki windsurfingowe zawsze dopisują.

Windsurfing na Pojezierzu Iławskim

Jeziorak, najdłuższe polskie jezioro znajdujące się na Pojezierzu Iławskim, jest dla miłośników windsurfingu przyjaznym miejscem. A możliwość obcowania z przepiękną naturą podnosi walory tego akwenu. Oprócz fanów deski z żaglem nad Jeziorakiem można spotkać też kitesurferów i nurków.

Polska zapewnia idealne warunki do doskonalenia swoich umiejętności windsurfingowych niezależnie od miejsca zamieszkania. Żeby spróbować swoich sił na desce, wystarczy odrobina chęci i odpowiedni akwen wodny. Początkujący windsurferzy docenią Zatokę Pucką, Nowe Guty nad Jeziorem Śniardwy, a także spokojny Jeziorak.  

Sprawdź najlepsze oferty na portalu Travelist 
 

Podobne artykuły:

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.