Krzysiek 2014-06-23 14:15, Krzysiek

Na wakacje polecamy Alacati
MIEJSCE
Zatoka Alacati znajduje się na półwyspie Cesme, 90 km od lotniska w Izmirze. Miasto Alacati znane jest ze swej architektury, winnic oraz wiatraków od ponad 150 lat. Jest to doskonałe miejsce dla amatorów windsurfingu, a to za sprawą stałych wiatrów, które wieją tu ponad 300 dni w roku, krystalicznie czystej wody oraz niezwykłej gościnności Turków.SPOT
Alacati to zatoka z wiatrem Meltemi, który wieje z północnego zachodu. Miejsce to znane jest ze sprzyjających warunków do nauki. Wiatr wieje tu przez całą zatokę i wzmacnia się przepływając między górami.
Ujście zatoki stanowi basen o szer. 500 i długości 400-metrów. Woda w basenie jest płytka. Rano wiatr nie jest zbyt silny, co daje szansę początkującym. Bliżej południa siła wiatru rośnie i wtedy do akcji wkraczają freestyl'owcy. 

Latem wiatr wieje od północnej strony zatoki i przy bazach jest to kierunek sideshore. Płaska woda i stały wiatr to wspaniała okazja do szlifowania różnych manewrów. W miesiącach letnich statystyki wiatrowe wskazują, że liczba dni z wiatrem powyżej 4 Bft wynosi ponad 90%!!!
Jeśli kogoś nudzi płaska woda, może wypłynąć na głębszą część zatoki, gdzie są fale. Wiosną i jesienią, kiedy przeważa wiatr z południa tworzą się fale do 1,5 m wysokości. Ten czas sprzyja chętnym do nauki jazdy na fali. 
Od paru lat współpracujemy z bazą ASPC i korzystamy z usług hotelu Alkoclar Alacati 5*.HOTEL Alkoclar Alacati *****
Położony w turystycznej miejscowości Alacati, nazywanej mekką windsurferów, leżącej nad cudowną, płytką, piaszczystą zatoką, co stwarza idealne warunki na wypoczynek zarówno dla rodzin z dziećmi jak i dla osób pragnących aktywnie spędzić czas. Panujący tu klimat przyciąga miłośników sportów wodnych takich jak windsurfing czy kitesurfing. Z hotelu można także podziwiać wspaniałe turkusowe wody Morza Egejskiego. Dzięki niezwykłemu położeniu, gdyż w okolicy nie ma podobnych obiektów, jedyny w swoim rodzaju daje możliwość wypoczynku przy pięknej plaży w słynnym na cały świat miejscu.(oddalony tylko około 250 m od bazy windsurfingowej, 3,5 km od centrum Alaçati). Plaża bezpośrednio przy hotelu, prywatna, piaszczysta, z łagodnym zejściem do morza, idealnym dla rodzin z dziećmi, bezpłatne leżaki, parasole i ręczniki.ATRAKCJE
Pobyt w Alacati może być również okazją do zwiedzania bogatej historycznie Turcji. Jednodniowe wycieczki do takich miejsc jak: światowej sławy wapienne tarasy w Pamukale czy Efez, Milet i Priene na pewno dostarczą wielu niezapomnianych wrażeń.

Do Alacati latają samoloty co tydzień, w każdy wtorek z WAW, POZ, WRO, KTW.
Poza indywidualnymi wyjazdami na ten spot, przygotowaliśmy 4 terminy wyjazdów grupowych
ze szkoleniem z naszym instruktorem.


1) 8 lipca 2014

2) 5 sierpnia 2014

3) 12 sierpnia 2014
4) 19 sierpnia 2014

SurfTravel- biuro podróży dla surferówNasza oferta została stworzona z myślą o wszystkich, którzy lubią aktywnie spędzać swoje wakacje. Z pośród ogromnej ilości ofert wybieramy dla Was te najlepsze- znajdujące się najbliżej najlepszych spotów wind- i kitesurfingowych, dorych hoteli i profesjonalnych baz.
W ofercie Surf Travel oprócz standardowych wyjazdów windsurfingowych i kitesurfingowych znajdziecie grupowe wyjazdy z opcją szkolenia przez Fun Surf-owych instruktorów.. Są to profesjonalne szkolenia zgodne z wymogami IKO i VDWS, w małych grupach, na różnych poziomach zaawansowania i oczywiście po polsku.

Z Surftravel masz gwarancję, że kożystasz z tego co najlepsze i sprawdzone.

Przykładowa oferta:
8-15 lipca 2014 Alkoclar Alacati 5*/All Incl
Cena za os. w pokoju DBL -  3049 PLN
Cena os. w pokoju SGL - 4289 PLN
Dopłata do pok. z widokiem na morze - 200 PLN
Szkolenie - 600 PLN
wypożyczenie sprzętu (pakiet Sport) - 820 PLN
wypożyczenie sprzetu (pakiet PRO) - 970 PLN

Ubezpieczenie sprzętu ( opcjonalne) płatne w bazie - 30 EUR/ komplet/ 1 tydzień1) Pobyt
• przelot w dwie strony zgodnie z planem lotu
• 7 noclegów w hotelu Alkoclar Alacati
• wyżywienie All inclusive: śniadanie, obiad, kolacja w formie bufetu, kawa, herbata i ciastko, zupa
nocna, lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe.
• transfery osób: lotnisko-hotel-lotnisko
• ubezpieczenie podstawowe
• usługi windsurfingowe wg wybranej opcji ( wypoż. sprzętu lub wypoż. sprzętu szkolenie)  

2) Wypożyczenie sprzętu
 
wypożyczenie sprzętu na cały tydzień (przez cały dzień - nie tylko w trakcie szkolenia)

- 820 PLN SPORT (JP Funride oraz Tabou 85-160 l )

- 970 PLN PRO (JP SS, All Ride FWS, X-Cite Ride FWS, Freestyle 92-158 l)3) Szkolenie 
prowadzone przez polskiego Fun Surfowego instruktora 4 godziny dziennie szkolenia na wodzie przez 6 dni (cena szkolenia nie zawiera wypożyczenia sprzętu na czas szkolenia, wypożyczenie sprzętu płatne dodatkowo) Dodatkowo płatne:
• wiza turecka - 30 $ / 25 € / 20 £ od osoby wyrabiana na granicu lub drogą elektroniczną poprzez stronę - (https://www.evisa.gov.tr/en/) 20 $ od osoby. |


Kontakt do nas:

SurfTravel
tel: 81 4 415 416; 81 4 415 945 
fax:81 4 415 946

www.surftravel.pl
Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.