Krzysiek 2014-02-11 12:38, Krzysiek

LAVELA - polskie żagle ze Śląska


1 stycznia 2014 roku swoją działalność rozpoczyna nowa żaglownia na Śląsku „LAVELA”. Firma zajmuje się szyciem żagli dla jachtów, pokrowców, toreb, naprawą jak i również wprowadziła do swojej oferty żagle windsurfingowe. Na ten sezon przygotowane są dwie kolekcje: żagle dziecięce i dla szkółek „Elnińo”, oraz żagle o powierzchni 5 m2 w wersji lekkiej dla dzieci i kobiet oraz wzmocnionej wersji freestylowej na silniejsze wiatry dla wszystkich.


Żagle są szyte w polskiej żaglowni z tkanin produkowanych przez wiodące firmy: Contender Sailcloth, Dimension-polyant oraz Challenge Sailcloth.
Specyfika produkcji tych żagli zapewnia im wysoką jakość wykonania i trwałość. Żagle produkowane są przy użyciu nowoczesnych technologii, zaczynając od projektu komputerowego, który zostaje przeniesiony na maszynę do rozkroju tkanin, wycięte części żagla zostają klejone i zszywane w całość na nowoczesnej maszynie do szycia żagli.
Więcej zdjęć tych żagli oraz końcowy katalog będzie przygotowany do końca marca. W kwietniu żagle zostaną przedstawione na targach Wiatr i Woda.Linia żagli Elnińo dla dzieci w czterech rozmiarach:
  • model jednolistwowy dla najmłodszych dzieci do nauki
  • 1.6 dwulistwowy żagiel
  • 2.0 i 3.0 żagiel z trzema listwami dla dzieci powyżej 10 lat.Tkaniny stosowane w tych żaglach:
  • Monofilm 5MIL
  • Pentex
  • Poliester Fibercon 140 (pot dakron)

Linia żagli La Chica – dla kobiet
El Chico- dla wszystkich
Tkaniny stosowane w tych żaglach:
  • Monofilm 5MIL
  • Pentex
  • Poliester Fibercon 140 (pot dakron)
  • Laminat Aramidowy
Jak kolwiek charakterystyka żagli El chico i La chica została oparta na konstrukcji żagla wiodącej marki (nie napiszę której), ale głównie jest inspiracją wypróbowanego już mojego projektu, którego trzecią edycję przedstawiam poniżej(zeszłoroczny model).Żagle tej serii obecnie są w trakcie szycia więc na końcowy efekt musimy poczekać do marca. Ciekawostką będzie możliwość kupienia takiego żagla w niższej cenie przy dostarczeniu zużytego żagla o pow. min 5m2 z którego zostaną przełożone listwy i końcówki listew (oczywiście jeśli będą sprawne). Natomiast cena będzie, myślę miłym zaskoczeniem.

Mariusz Wypych
Żaglownia Lavela
Ul. Katowicka 7
42-262 Kolonia Poczesna
Tel 502 259 843
surferwm@wp.pl
www.lavelasails.pl (strona będzie czynna od marca)
Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.