Krzysiek 2013-10-01 15:40, Krzysiek

Vandal Sails 2014
Siostrzana firma Gaastry zaprezentowała niedawno nową kolekcję żagli na kolejny sezon. Znajdziemy w niej 5 modeli, pokrywających swoim przeznaczeniem windsurfing na falach jak i rekreacyjny freeride po płaskiej wodzie. Żagle Vandala tradycyjnie bazują na projektach znanych z modeli Gaastry, należą jednak do bardziej budżetowej linii produktów, przez co kuszą niższą ceną.

Na sezon 2014 Vandale zyskały lepszą konstrukcję oraz… mniej krzykliwą grafikę, która do tej pory kojarzyła się z tą marką.Enemy - radykalny żagiel typu "power wave", czyli silny ciąg i spora manewrowość. W sam raz na mniej doskonałe warunki i walkę z przybojem. Dostępny jest w dwóch wersjach: normalnej (z grubszym monofilmowym oknem) oraz HD (ze zbrojonym oknem x-ply). Do wyboru rozmiary od 3.3 do 6.2. Ceny detaliczne od 1085 zł.Riot - kompaktowy żagiel wave/freestyle dla windsurferów wymagających połączenia maksymalnej manewrowości z lekkością prowadzenia. Rozmiary od 3.6 do 4.8 wyposażone są w 4 listwy, 5.2 i 5.6 w 5 listew. Ceny detaliczne od 1085 zł.Venture - wszechstronny żagiel freemove zarówno na płaską jak i zafalowaną wodę. Jego cechą szczególną jest kieszeń masztowa, pasująca do krzywizn większości masztów na rynku. Dostępne rozmiary od 4.0 do 7.2 m. Ceny detaliczne od 985 zł.Addict - tu już przechodzimy w rejony silniejszego ciągu i wyraźnej charakterystyki freeride, choć wciąż z dużą dozą manewrowości. Żagiel dostępny jest w rozmiarach od 5.5 do 7.5 m. Ceny detaliczne od 1175 zł.Stitch - najbardziej slalomowy z żagli Vandala. Bez kamberów za to z 6 listwami i mocno rozbudowaną stopą zachęca do domknięcia go do deski i mknięcia po prostej. Dostępny w rozmiarach od 5.5 do 8.5 m. Ceny detaliczne od 1235 zł.

W najnowszej ofercie Vandala znajdziemy też kompletne firmowe zestawy pędników, począwszy od dedykowanych dla dzieci (komplet od 615 zł) do freeride'owego zestawu z żaglem Venture (komplet od 1655 zł). Ceną kuszą też tańsze akcesoria, np. przedłużki od 145 zł, bomy od 265 zł czy maszty RDM 25% od 295 zł.

www.easy-surfshop.pl
Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.