Krzysiek 2012-12-21 10:43, Krzysiek

Adam Sosnowski na MŚ klasy RS:One


Trzeba przyznać, że sukcesów w polskim windsurfingu w 2012 nie brakowało. Do tych najważniejszych z pewnością należą medale Igrzysk Olimpijskich Zofii Noceti-Klepackiej i Przemysława Miarczyńskiego, ale oprócz naszych olimpijczyków na podium międzynarodowych zawodów stawali również juniorzy i młodzieżowcy.Jednym z najbardziej utalentowanych deskarzy młodego pokolenia jest szkolony przez trenera Seweryna Kosznika zawodnik SKŻ Ergo Hestia Sopot Adam Sosnowski. Adam w rozgrywanych w tym roku w Los Alcazares Mistrzostwach Europy klasy Techno 293 wywalczył złoty medal. Sukces to tym większy, że zawody tej klasy są zawsze bardzo mocno obsadzone a na starcie stanęło aż 216 zawodników.

Po sukcesie na Mistrzostwach Europy Adam został zaproszony do udziału w rozgrywanych na Filipinach Mistrzostwach Świata nowopowstałej klasy windsurfingowej RS:ONE. Mistrzostwa Europy tej klasy rozgrywane były w tym roku w Sopocie lecz dla naszego zawodnika te zawody to pierwsze zetknięcie ze sprzętem tej klasy.Regaty miały znakomitą obsadę gdyż wśród 48 startujących zawodników były między innymi Marina Alabau – mistrzyni olimpijska z Londynu oraz Bryony Shaw - brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich z Pekinu.

Regaty rozpocząłem fatalnie” relacjonował Adam. „Po pierwszym dniu zajmowałem 3 miejsce od końca. Byłem bardzo zmęczony po podróży a wcześniej nie miałem styczności z tym sprzętem.
Z każdym dniem szło już coraz lepiej (sprzęt coraz bardziej się ze mną 'dogadywał'), zajmowałem lepsze miejsca i ostatecznie zakończyłem regaty na słabej, niesatysfakcjonującej mnie 9 pozycji.

Ostatniego dnia pływało mi się najlepiej, rywalizowałem wtedy z Mariną Alabau - obecną mistrzynią olimpijską. Wygrałem nawet z nią jeden wyścig, miałem dobry start na prędkości i o czasie, z dobrego miejsca. Wyjechałem wszystkim od razu i utrzymałem prowadzenie do końca.”
Podsumowując zawody przyznam, że jestem zadowolony. Mimo słabszego od oczekiwań wyniku sportowego wiele się nauczyłem, poznałem ludzi i wiele nowych rzeczy zobaczyłem.

Klasyfikacja do 22 roku życia:
1. Chun Ting Lee (HKG17)
2. Lok Yiu (HKG19)
3. Yancy Kaibigan (PHI08)
...
9. Adam Sosnowski (POL95)

Wyniki kobiet:
1. Marina Alabau (ESP12)
2. Hei Man Chan (HKG16)
3. Bryony Shaw (GBR84)

Klasyfikacja mężczyzn:
1. Geylord Coveta (PHI04)
2. Chang Hao (TPE74)
3. Yuta Nagano (JPN26) 

www.skz.sopot.pl
Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.