Krzysiek 2012-07-10 10:53, Krzysiek

Astro - dmuchane SUP'y Starboarda
Gdy pierwszy raz spojrzymy na SUP'ową ofertę Starboarda możemy przeżyć mały szok. Zadziwia nie tylko mnogość modeli, ale też odwaga w poszukiwaniu nowatorskich kształtów (polecam sprawdzić modele z działu Surf/Innovation). Nie zabrakło też dmuchanych SUP'ów. Do wyboru mamy aż 3 modele o nazwie Astro, pokrywające zakresem zastosowania od rekreacyjnego pływania po spokojnej płaskiej wodzie do zabawy na falach.Największym z nich jest po prostu Astro - deska od długości 340 cm, szerokości 81.3 cm i pojemności 220 litrów. Model stworzony do wiosłowania po płaskiej wodzie, zapewniający największą stabilność i najlepsze utrzymywanie kierunku.

Astro Whopper - drugi model z palety - ma już tylko 304.8 cm długości i 200 litrów pojemności, jest za to szerszy - 88.9 cm. To deska, którą stabilnie powiosłujemy na płaskiej wodzie, ale też możemy zabrać na fale - pomocny będzie tu specjalny wave'owy rocker.

Deską przygotowaną specjalnie z myślą o zabawie na morzu jest najmniejszy dmuchany SUP - Astro Converse. W tym przypadku mamy już zaledwie 274.3 cm długości, 76.2 cm szerokości i 170 litrów pojemności.

Wszystkie deski Astro wyposażone są pokrywającą większą część pokładu piankę EVA, rączkę do przenoszenia, dwa boczne na stałe wbudowane stateczniki oraz jeden centralny, który możemy zamontować bez użycia jakichkolwiek narzędzi oraz uchwyty na dziobie do przymocowania jakiegoś pakunku.

W komplecie z deską znajdziemy również pompkę, zestaw naprawczy i obszerną torbę na cały sprzęt. SUP'y Starboarda wymagają napompowania do ok. jednego bara, czyli podobnie do innych tego typu desek na rynku. Wyróżnia je natomiast oryginalny rocker. Większość dmuchanych SUP'ów lekko ugina się pod ciężarem surfera - proste pozostają tylko bez obciążenia. Deski Starboarda mają natomiast lekko wypukły kształt, przez co po wejściu surfera na pokład ich rocker (przynajmniej w założeniu) pozostaje bardziej prosty.

Oto jak wygląda przyjemność rozpakowywania świeżego SUP'a Starboarda:


A tak zabawa na wodzie:


www.star-board-sup.com
Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.