Krzysiek 2011-08-29 10:28, Krzysiek

Starboard iSonic 2012


Poznajcie nowe wersje regatowych maszyn firmy Starboard - iSonic 2012. Deski te od lat słyną z najwyższych osiągów i wyznaczają trendy w dziedzinie projektowania kształtów kadłubów. Jakie zmiany znajdziemy w przyszłorocznej kolekcji?Czeka na nas 8 rozmiarów slalomówek - od 80 do 137 litrów pojemności. Dwa najmniejsze modele są najwęższe i specjalnie zaprojektowane do wyścigów przy bardzo silnym wietrze. Pięć następnych przygotowano z myślą o maksymalnych osiągach w szerokim zakresie wiatru. Z kolei dwa największe iSoniki należą do grupy super szerokich desek na słaby wiatr i dla cięższych windsurferów.  

Nowością w kształcie iSoników 2012 jest zwężenie końcówki rufy, dzięki któremu deski mają płynąć jeszcze swobodniej. Model iSonic 117 Wide otrzymał now profil padsów pod strzemionami, przez co łatwiej będzie balansować deskę w ślizgu. Zmniejszono też grubość dziobu, przenosząc w ten sposób pojemność oraz środek ciężkości do tyłu, a tym samym poprawiając kontrolę nad deską.


Poza paletą slalomówek Starboard przygotował również 4 modele speed - iSonic Speed. Są to bardzo wąskie deski o zakresie pojemności od 44 do 58 litrów, służące wyłącznie do zabawy w bicie rekordów prędkości.  

Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.