Krzysiek 2011-05-10 23:52, Krzysiek

Starboard Carve w 3 nowych rozmiarach
Legendarna linia freeride'ów Starboarda - Carve - powróciła w tym sezonie w trzech nowych rozmiarach: 111, 151 i 171 litrów. Kluczem sukcesu tych desek od lat było połączenie wysokich osiągów, łatwej i komfortowej żeglugi oraz bardzo przyjemnej manewrowości.

Carve'y
nigdy nie szokowały radykalnym kształtem. Tak też jest w tym roku. Każdy z 6 rozmiarów w palecie 2011 zachowuje dość klasyczne parametry. I nie ma się czemu dziwić. O ile radykalnie kompaktowe kadłuby sprawdzają się na falach czy w wyczynowym racingu, deska freeride powinna zachować umiarkowaną szerokość i nieco większą długość. Takie proporcje zapewniają żywiołowość oraz manewrowość charakterystyczną dla węższych desek, a dłuższa linia rockera ułatwia wchodzenie w ślizg średniozaawansowanym windsurferom. Z mniej widocznych na pierwszy rzut oka detali warto wspomnieć o:
  • ergonomicznym pokładzie pod strzemionami. Starboard zadbał o to, aby bez względu w jakiej pozycji wkręcimy strapy, nasze stopy zawsze miały wygodne i pewne oparcie,
  • dodatkowej pojemności na rufie. Nowe Carve'y jeszcze łatwiej skręcają i pewniej utrzymują prędkość na wyjściu z łuku zwrotu. Dzięki tej zwiększonej pojemności zmniejsza się ryzyko przytopienia rufy, co zwykle jest główną przyczyną niedokończenia zwrotu w pełnym ślizgu,
  • nowej warstwie chroniącej pokład przed promieniowaniem UV,
  • nowym stateczniku - nieco grubszym i sztywniejszym, pozwalającym na szybsze wejście w ślizg oraz zachowanie lepszej kontroli w trudniejszych warunkach.

Jak już wspomnieliśmy, Carve dostępny jest w 6 rozmiarach: 111, 121, 131, 141, 151 i 171 litrów. Każda z tych desek występuje w trzech wersjach konstrukcyjnych: Wood - najlżejszej, pozwalającej na najwyższe osiągi, Technora - również lekkiej, jednak nieco tańszej oraz w wersjiTufskin - najtańszej, najbardziej odpornej na uderzenia, ale też najcięższej. Zobaczcie Starboardy Carve w akcji na wodzie:

 
Wszystkie produkty firmy Starboard dostępne są w sklepie www.Windandsnow.pl oraz u dystrybutoraPodobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.