Administrator serwisu 2010-09-27 10:20, Administrator serwisu

Ion Fuse


 
 
Ion czyli marka wywodząca się od firmy North Sails zajmuje się produkcją ubiorów windsurfingowych. W ofercie tej marki pojawił się nowy suchy kombinezon. Tak jak poprzedni model, również i najnowsza konstrukcja o nazwie Fuse podchodzi do tematu suchych kombinezonów w sposób odmienny od najczęściej spotykanych na rynku.
 
 
Dotychczas przyzwyczajeni byliśmy, że jeśli mowa o suchych kombinezonach do windsurfingu to wszyscy mają na myśli uszczelniane, nylonowe stroje z suchym zamkiem. Ion prezentuje natomiast hybrydę łączącą zalety strojów neoprenowych i nylonowego kombinezonu. Taki zabieg według producenta, pozwala wykorzystać zalety obydwu materiałów przy jednoczesnym zniwelowaniu ich wad.
 
 
 
Zalety rozwiązania Ion Fuse:

- kombinezon zbudowany z 4mm neoprenu z wewnętrzną warstwą jerseyu gwarantuje jednocześnie doskonałą izolacje i komfort użytkowania.

- zastosowanie klejonych szwów zabezpieczonych dodatkowo taśmą oraz wodoodpornego zamka gwarantuje doskonałą izolacje od wody. Nogawki, rękawy oraz szyja zabezpieczone są dodatkowo lateksowymi ściągaczami tak jak w tradycyjnych suchych kombinezonach.

- zastosowanie pełnego kaptura, z otworami do odprowadzania wody, zwiększa dodatkowo komfort termiczny.

- dodatkowym atutem Ion Fusion jest bezpieczeństwo, dzięki zastosowaniu neoprenu, który gwarantuje pływalność.

Wady Rozwiązania Ion Fuse:
 
- większy ciężar w stosunku do konstrukcji wykonanej wyłącznie z nylonu
 
- mniej ergonomiczny i komfortowy zamek umiejscowiony na plecach

Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.