2010-02-13 09:48, ~Redakcja Windsurfing.pl

Starboard Gemini – test

Szkoła SurfPoint jako jedyna w Polsce posiada na wyposażeniu deskę Starboard Gemini. Jest to seryjnie produkowany szeroki tandem o 367 litrach wyporności, 367cm długości i 101,5 cm szerokości.

Poprosiliśmy o opinię właściciela szkoły Doriana Krzystanek:

„Co roku staramy się wprowadzać ciekawe produkty do naszej szkoły. W tym sezonie największym zainteresowaniem cieszy się właśnie Gemini. Dzięki swoim wymiarom deska naprawdę szybko wchodzi w ślizg i co zaskoczyło nas pozytywnie - niesamowicie ostro pływa na wiatr. Przy mocnym wietrze udawało nam się ją nawet nieznacznie oderwać od wody! Na tym tandemie bez większych problemów wykręcić możemy również rufę w ślizgu (druga osoba musi zrobić jednak duck gybe'a). Żeby wykonać zwrot przez sztag muszą ostrzyć równocześnie 2 osoby, po czym najpierw zmienia hals pierwszy rider, a po nim dopiero drugi. Na przednie stanowisko do wygodnego pływania przypinamy żagiel do max 6m2, a z tyłu właściwie nic nas nie ogranicza. Nasi instruktorzy i przede wszystkim kursanci są pod ogromnym wrażeniem tej konstrukcji'.”Jak wynika z przeprowadzonych prób i testów, tandem Gemini jest znakomitym narzędziem szkoleniowym, który z powadzeniem może być wykorzystywany w szkołach windsurfingowych. Szkolenie najmłodszych na Gemini gwarantuje kursantom większą stabilność podczas pływania oraz przede wszystkim bliski kontakt z instruktorem co znacznie podnosi poziom bezpieczeństwa.

Jak zauważyli instruktorzy ze szkoły SurfPoint, Starboard Gemini dzięki dwóm pędnikom oraz dużej szerokości pozwala szybciej osiągnąć ślizg w warunkach granicznego wiatru. Dzięki temu kursanci mogą spędzać więcej czasu doskonaląc umiejętności ślizgowe. Nie do przecenienia jest również możliwość bezpośredniego podglądania instruktora, który na przednim pędniku Gemini instruuje kursanta znajdującego się z tyłu.Warto dodać, że rekord prędkości na Starboard'zie Gemini wynosi 29,2 węzła!


Szkoła SurfPoint zaprasza na bezpłatne testowanie deski w bazie na Campingu Maszoperia w najbliższych wietrznych dniach:)

Adres szkoły możecie znaleźć na stronie www.surfpoint.plPodobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.