2009-08-17 12:48, ~Redakcja Windsurfing.pl

Cud na zatoce, aparat w garści


Podczas gdy wszyscy obstawiali zwycięstwo windsurfera, na minutę przed startem przycichł wiatr i Mariusz Leszczyński, który wyciągnął swój największy latawiec, objął prowadzenie już na pierwszej boi. Wszyscy obstawiali, że Tomek Sztemberg, Mistrz Polski Juniorów w slalomie, zwycięzca regat windsurfingowych Easy Cup, instruktor Polskiego Stowarzyszenia Windsurfingu, który jest jednym z najlepszych instruktorów Szkoły Zdrowia, wygra pojedynek wymyślony i sponsorowany przez Fujifilm. Tomek płynął doskonale, perfekcyjnie utrzymując deskę w ślizgu, z ogromną wprawą wykonywał rufy w ślizgu. Ale skoro mówimy o zwycięstwie, to pierwszy na metę dopłynął Mariusz, instruktor windsurfingu PSŻD i VDWS, instruktor kitesurfingu VDWS oraz szkoleniowiec VDWS, zgarniając również główną nagrodę, wodoodporny aparat Fujifilm Z33WP.


Zainteresowanie było duże, na brzeg wylegli instruktorzy z bazy Szkoły Zdrowia wspierający Tomka oraz ekipa za szkoły Take off kibicująca swojemu liderowi. Na molo spiker tłumaczył zainteresowanym przyczyny i zasady rywalizacji. Fajna impreza, która pokazała, że „bracia w wietrze” mogą się razem bawić i rywalizować. Postaramy się rozwinąć tę ideę w przyszłym roku, a osoby zainteresowane udziałem w pojedynkach prosimy o zgłaszanie się do organizatora imprezy Szkoły Zdrowia.Wszystko to działo się w przerwie zawodów Fujifilm Surf Cup, które drugi raz w tym roku zgromadziły na starcie ponad 50 zawodników i były miejscem pierwotnej rywalizacji, w której startują amatorzy od 10. do 60. roku życia, wynosząc na wodę żagle od 2 do 10 metrów. Kapryśna pogoda dopisała i był to jeden z najlepszych w tym sezonie dni nad zatoką, cały dzień ślizgowego wiatru, słońce, trochę deszczu na ochłodę, no i wszystkie wyścigi w ślizgu.Stawka podzieliła się na dwa zespoły: grupa mężczyzn z Windsurfing Team Koszalin na formułach goniona przez Martę Powolny, która wygrała rywalizację kobiet oraz właściwy peleton, walczący deska w deskę na każdej boi. Cały dzień wyścigów zakończył się następująco:


Kobiety:
1. Marta Powolny
2. Izabella Ślusarczyk
3. Krystyna Bednarz

Mężczyźni:
1. Paweł Kaczmarski
2. Michał Kalębka
3. Roman Bryłowski
Szczegółowe wyniki znajdziecie na stronie sponsora imprezy. Ogromne podziękowania dla firm Electric, Easy Windsurfing, Ezzy Sails, Stormm Ride, Hydrosfera oraz Slower oraz Burmistrza Jastarnii wspierającego imprez.


Zdjęcia z imprezy wkrótce na stronie FujiFilm, a filmy z relacją z pojedynku już niebawem na kanale YouTube- FujifilmPoland .

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.