14.09.2008.
W zakończonych w niedzielę w Kamieniu Pomorskim mistrzostwach Polski w olimpijskiej klasie RS:X, po raz trzeci, zdobywcą tytułu został Przemysław Miarczyński z SKŻ Hestia Sopot. Windsurfer z Sopotu jest również aktualnym liderem, ogłoszonego na początku miesiąca, rankingu Międzynarodowej Federacji Żeglarskiej (ISAF) w klasie RS:X.

W regatach na Zalewie Kamienieckim wystartowało ponad 20 zawodników. W ciągu 4 dni rozegrali 11 wyścigów. Miarczyński wygrał 7 i ostatecznie zdobył 15 pkt., co dało mu pierwsze miejsce. O 3 pkt. wyprzedził Piotra Myszkę z AZS AWFiS Gdańsk. Trzeci był Michał Majewski z warszawskiego Yacht Klub Polski.
- Dawno nie było tak dobrych warunków pogodowych. Tylko jeden dzień wiało słabiej, a tak to codziennie 4-5 w skali Beauforta, dzięki czemu pływaliśmy cały czas w ślizgu. - podsumowuje zdobywca tytułu Przemysław Miarczyński. - Głównym rywalem był Piotrek Myszka, który świetnie radzi sobie w każdych warunkach, a w silnych wiatrach wręcz bardzo dobrze. Rywalizacja była wyrównana i do ostatniego wyścigu mogło się jeszcze wszystko zmienić.
Mistrzostwa Polski RS:X odbywają się od 2006 r., od momentu wprowadzenia tej żeglarskiej klasy do programu Igrzysk Olimpijskich.