2008-04-03 08:08, ~Redakcja Windsurfing.pl

Streetsurfing


Streetsurfing to młoda dyscyplina na polskim rynku. Emocje oraz poziom adrenaliny podczas uprawiania Streetsurfingu porównywalne są do klasycznego surfingu na fali, snowboardu czy skateboadingu. Nie jest on tak skomplikowany, na jaki wygląda, a sam proces nauki jest bardzo prosty. Nauka jazdy zajmuje tylko kilka minut, po kilku godzinach większość riderów staje się zaawansowana.
Streetsurfer posiada dwa ruchome panele, które są kontrolowane poprzez resorowy drążek skrętny, dwa kółka z możliwością rotacji o 360 stopni. Napędzany jest przez skręty bioder do przodu i tyłu (kształt litery "S"). Skonstruowany jest z wysokiej jakości komponentów: platformy pod stopy zbudowane są z plastiku ABS, resorowy drążek, który się nigdy nie zużywa oraz wyselekcjonowane kółka, które cechują się dużą wytrzymałością.

Innowacją jest także możliwość zaprojektowania własnego pokładu deski, który jest wymienny. Dodatkowo producent wprowadził model o nazwie "The Wave Ripple", który przeznaczony jest dla najmłodszych deskarzy. Ripple jest proporcjonalnie mniejszy (długość i szerokość) oferuje przy tym, tą samą manewrowość, wykonanie z identycznych materiałów co Streetsurfer dla zaawansowanych.


Producent zadbał także o bezpieczeństwo (z atestem CPSC) użytkowników tworząc własne kaski ochronne. Mają komfortowy kształt, posiadają pasek do regulacji oraz mnóstwo otworów, które wentylują jego wnętrze podczas jazdy. Niepowtarzalna grafika, na pewno będzie się wyróżniać w szarym tłumie.


Początkujący streetsurferzy z pewnością nie zdają sobie sprawy jak bardzo wpływa on na poprawę wydolności organizmu, wzmocnienie mięśni oraz poprawę koordynacji ruchowej.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z akcji na Streetsurfingu >>>>

Kontakt www.x-sport.pl

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.