
W najnowszym rankingu Pucharu Świata klasy RSX opublikowanym 5 marca przez Międzynarodową Federację Żeglarstwa Regatowego ISAF prowadzi Przemysław Miarczyński. Piotr Myszka jest na 4 miejscu. Zofia Klepacka plasuje się na 6. miejscu.
Przemek Miarczyński (SKŻ Hestia Sopot) wrócił na prowadzenie w rankingu spychając na drugie miejsce Joao Rodrigueza z Portugalii. Na czwarte miejsce awansował Piotr Myszka (AZS AWF Gdańsk) i traci do trzeciego Nicka Dempseya z Wielkiej Brytanii 44 punkty. Tuż za Piotrem na liście rankingowej znajduje się dwukrotny medalista olimpijski Nikolas Kaklamanakis z Grecji. Wśród kobiet 6. miejsce utrzymała Zofia Klepacka (YKP Warszawa).

Miejsca pozostałych członków RSXteam:
23. Maksymilana Wójcik
29. Łukasz Grodzicki (obaj SKŻ Hestia Sopot)
15. Anna Galecka
17. Marta Hlavaty
28. Malgorzata Bialecka (trójka SKŻ Hestia Sopot)
Nasze najbliższe plany to start w regatach Pucharu Świata "Princessa Sophia Trophy" na Majorce. Pierwszy wyścig regat rozegrany zostanie 16. marca.
Zawody te są bardzo ważne dla naszych zawodników. Stanowią drugą i ostatnią eliminację krajową do Igrzysk w Pekinie. Pierwszą eliminacją były styczniowe Mistrzostwa Świata. Liczy się suma zdobytych punktów w obu imprezach.