2001-07-02 15:10, ~Konrad Jamroz konradj@arr.com.pl

Blokart!!!


Firma AMSL z Nowej Zelandii specjalizująca się w konstruowaniu i produkcji sprzętu rekreacyjnego, wprowadziła ostatnio całkiem nowy produkt. Bokart, bo tak nazywa się ich najnowsze dzieło, jest czymś w rodzaju jachtu na kółkach. Ten trój kołowy pojazd zaopatrzony jest w siedzenie, ręczny ster i żagiel o powierzchni 3m2 . Poruszamy się nim siedząc, a właściwie leżąc na siedzisku, sterując za pomocą przedłużki przednim kołem. Napędem tego dziwoląga jest żagiel osadzony na maszcie przymocowanym do przodu konstrukcji jezdnej.

Blokartem możemy poruszać się po otwartym terenie, po w miarę wyrównanej powierzchni (trawa, piasek, asfalt). Nawet niewielki wiatr jest w stanie go rozpędzić, a możliwe jest nawet przemieszczanie się z niebagatelna prędkością 90km/h. Urządzenie to jest bardzo proste w obsłudze. Złożenie Blokarta i to bez pomocy narzędzi zajmuje zaledwie 5 min, a samo sterowanie jest możliwe również dla dzieci - ster znajduje się w rękach, a nie jak w podobnych pojazdach, w pedałach umieszczonych poza zasięgiem stóp dziecka.

Dodatkowym jego atutem jest stosunkowo niski ciężar (25kg) i niewielki rozmiar, który po złożeniu umożliwia zapakowanie do większości samochodów ( rozmiar po złożeniu: 1,2 x 0.7 x 0.2m).

Niestety jest on do nabycia jak na razie tylko w Nowej Zelandii, Australii, Irlandii i Wielkiej Brytanii. Cena wynosi: 2000 $ (US)

Szczegóły na stronie: www.blokart.com

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.