PSW

2007-04-24 09:52, ~Redakcja Windsurfing.pl

Najnowsze regatowe wieści…
Z olbrzymią przykrością donoszę, że pierwsze regaty w tegorocznym tourze Pucharu Polski (zaplanowane na długi, majowy weekend) nie odbędą się. Szkoda szalenie, bo ostatnie regaty w Rewie były super udane.


Puchar Polski rozpoczynamy zawodami na Jeziorsku (25-27 maja Hydrosfera – AZS Łódź). Polecam uwadze ew. start w Dranske w Pucharze Niemiec (18-20 maja). Rozgrywany wedle specyficznych reguł, ale tradycyjnie jesteśmy tam obecni (z sukcesami!).


Za kilkanaście godzin rozpoczynają się wyścigi Mistrzostw Europy. Aż 12 polskich zawodników (w tym dwie dziewczyny) zameldowało się w Hiszpanii. W tym Wojtek Brzozowski, dla którego to będzie pierwszy start po ubiegłorocznej ciężkiej kontuzji. Cieszy obecność Kuby Guzdka i Michała Polanowskiego oraz faworytów wagi lekkiej: Adasia Dudzińskiego i Leszka Rutkowskiego. Rzutem na taśmę wybrał się najlepszy nasz junior – aktualny Mistrz Świata w tej kategorii – Robert Bałdyga.
Mam nadzieję, że wrócimy z tarczą!


Z krajowego podwórka – na otarcie łez – regaty w Mielnie prawdopodobnie zostaną przeniesione do Międzyzdrojów. Oprócz tego Rewal stara się o organizację jednej edycji Pucharu Polski. Rozmowy są obiecujące – wkrótce będzie efekt. Wedle wstępnych zapowiedzi sześciu najlepszy seniorów + 3 dziewczyny + 3 juniorów mają wyjechać z zasobniejszymi kontami. O efektach – dam znać.


Pozdrowienia: Wojtek Rutkowski

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.