Akademia Windsurfingu Kunice koło Legnicy

Nasza szkoła istnieje od 1999 roku. Zapewniamy szkolenia na bardzo wysokim poziomie. W nasze ofercie znajdują się zarówno kursy windsurfingowe jak i kitesurfingowe. Instruktorzy pracujący dla nas posiadają certyfikaty szkoleniowe VDWS (Windsurfing) oraz IKO (Kitesurfing) a swoje bardzo bogate doświadczenie zdobywali m. in na półwyspie helskim oraz na spotach egipskich.. Oczywiście kursantom, którzy nie posiadają jeszcze własnego sprzętu, zapewniamy najwyższej klasy sprzęt do nauki.

W naszej ofercie znajduję się również serwis sprzętu oraz przechowalnia.
Baza szkoleniowa znajduje się nad jeziorem Kunickim, zaledwie 4 km od Legnicy. Na miejscu można wynająć domek lub rozbić namiot, znajdzie się również miejsce na postawienie przyczepy campingowej. W wietrzne dni, zawsze możesz liczyć na swojską atmosferę i dobre pływanie. Powierzchnia akwenu to około 4 km.


Kitesurfing: Szkolenie IKO 1
W ostatnich latach Kitesurfing zyskuje coraz większą popularność. W związku z tym rozszerzamy naszą ofertę szkoleniową o ten sport. Zajęcia prowadzić będzie Maciek, instruktor IKO, młody i zdolny, jeden z najlepszych instruktorów w Polsce, ma za sobą wiele sezonów spędzonych na półwyspie helskim, gdzie wyrobił sobie bardzo dobrą markę.

Pierwszym poziomem szkolenia kite jest kurs IKO 1.

Podczas tego kursu:
Poznasz zagadnienia teoretyczne związane z kitesurfingiem (zasady bezpieczeństwa, , budowa, elementy i rodzaje latawców, omówienie kierunków względem wiatru, oceny warunków wietrznych, doboru akwenu, zasady sterowania latawcem)
Nauczysz się sterowania latawcem komorowym
Nauczysz się startowania latawca na lądzie i w wodzie
Nauczysz się pływać bez deski wykorzystując ciąg latawca tzw. body dragi.


Windsurfing: Szkolenie VDWS
Akademia Windsurfingu od wielu lat jest członkiem VDWS organizacji zrzeszającą obecnie ok. 350 szkół z 29-krajów. Prowadzący zajęcia instruktor Waldemar, znany jest w regionie jako jeden z najlepszych instruktorów. Jego bardzo dobra metodyka, oraz doświadczenie zdobyte na wodzie w połączeniu z doskonałym kontaktem z kursantami daję gwarancję najwyższej jakości szkolenia i pełnego zadowolenia ze strony klienta.

Podczas tego kursu:
Poznasz zagadnienia teoretyczne związane z windsurfingiem (zasady bezpieczeństwa, , budowa, elementy i rodzaje żagli, desek, omówienie kierunków względem wiatru, oceny warunków wietrznych)
Nauczysz się startowania, ostrzenia, odpadania, halsowania, zwrotu z wiatrem i na wiatr oraz stop halsu
Zapewniamy sprzęt renomowanych firm High Fly i Fanatic
Zapewniamy kamizelkę asekuracyjną
Materiały szkoleniowe (foldery, dvd)
Kursant musi wyposażyć się w piankę oraz buty neoprenowe, jeśli tak owej nie posiada istniej możliwość zakupu w naszym sklepie po promocyjnej cenie.

Akademia Windsurfingu
Kunice k. Legnicy
Ośrodek LOK
ul. Słoneczna 3

Kontakt:
tel. (76) 854 74 85(76) 854 74 85
kom. 608 152 130608 152 130
sklep@windsurfingakademia.pl 


Wasze komentarze

Dodaj swój komentarz

Nie ma jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Katalog sprzętu

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.