Alacati

Opis:
Alacati zwane mekką windsurferów, znajduje się na Półwyspie Cesme, ok. 15 km od miasta Cesme i 90 km. od lotniska w Izmirze.
Miasto znane jest od blisko 150 lat ze swej architektury, winnic oraz wiatraków. Alcati jest miejscem idealnym dla amatorów wind i kitesurfingu, przede wszystkim za sprawą krystalicznie czystej wody, stałych wiatrów, które wieją tu ponad 300 dni w roku. Dlatego też co roku w sierpniu odbywają się tu Międzynarodowe Mistrzostwa Windsurfingowe - PWA Alacati World CUP, a w 2004 toku podczas Igrzysk Olimpijskich w Atenach, właśnie w Alacati rozegrano zawody windsurfingowe.


Warunki windsurfingowe:
4 km od miejscowości Alacati znajduje się spot windsurfingowy. Osłonięta zatoka z płaską i płytką wodą (ok. 500 m od brzegu) ma ok 1 km długości i 1,5 km szerokości. Takie warunki sprawiają, że jest to idealne miejsce dla osób początkujących, stawiających pierwsze kroki w nowej dyscyplinie. W połączeniu z doskonałym wiatrem (głównie side shore z lewej), jest to rewelacyjny spot do nauki i podnoszenia umiejętności windsurfingowych.
Popołudniami można się spodziewać silniejszego niż rano wiatru, zwykle wzmaga się jego siła do 4-6 Bft. Wtedy na wodzie pojawiają się fani slalomu i freestyle’u. 
W skrócie o spocie: unikalne warunki, które powodują, że początkujący, uczący sie startu z wody i rufy w ślizgu, jak i zaawansowani surferzy będą czuli się u nas równie szczęśliwi.

Kiedy lecieć:
Do Alacati lata się w sezonie letnim od końca maja do początku października. Osoby, które chcą skorzystać z atrakcyjnych cenowo ofert wybierają na swój urlop okres od końca maja do ok. 20 czerwca oraz wrzesień. Jest to czas kiedy można znaleźć oferty last minute, a przy okazji skorzystać z urlopu, kiedy w hotelu nie ma jeszcze tak wielu turystów, jak w głównych miesiącach wakacyjnych.

Z kolei w miesiącach wakacyjnych można wybrać oferty wyjazdów szkoleniowych połączonych ze szkoleniem grupowym z polskim instruktorem. Takie wyjazdy oferowane są również w atrakcyjnych, specjalnie wynegocjowanych cenach grupowych, które są korzystniejsze niż oferty rynkowe.

Jak się dostać do Alacati:
Najkorzystniejszą cenowo, jak również ze względu na komfort podróży (przelot czarterowy z Polski) są pakiety turystyczne: przelot, transfer, hotel, wyżywienie, ubezpiecznie. Przeloty  realizowane sa z następujących polskich lotnisk : WAW, KTW, WRO POZ.
 
Gdzie mieszkać:
Polecamy hotel Suzer Sun Dreams, przede wszystkim ze względu na to, iż położony jest na samym spocie, w bliskiej odległości od baz windsurfingowych (ok. 200-300 m). Jest to również świetna propozycja dla rodzin z dziećmi, ze względu na bogatą ofertę atrakcji dla najmłodszych.

Oferty: 
W sezonie letnim 2011 oferujemy wyloty w każdy wtorek. 

 
Artykuł przygotowany przez biuro podróży dla wind- i kitesurferów www.surftravel.pl. Zamieszczono za zgodą www.windsurfing.pl.

Centra Windsurfingowe
Alacati Surf Paradise Club 


Wasze komentarze

Dodaj swój komentarz

Nie ma jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Katalog sprzętu

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.