Jezioro Kisajno

Polska - Jezioro Kisajno

Ogólne warunki wiatrowe – na mazurach pływa się od kwietnia do końca września (chociaż zdarzył mi się sezon od końca lutego do połowy listopada). Co do wiatru nie prowadzi się żadnych oficjalnych statystyk. Najczęściej jest tak że wiosną i jesienią wieje dość często (od 4 do 6 boforta ) latem szczególnie w lipcu wiatr jest znacznie słabszy 2 czasami 3(czasami są dni że nie wieje nic) w sierpniu jest troche lepiej 3 do 4. Wiosną i latem przeważnie wieje z kierunków zachodnich jesienią częściej wieje ze wschodu i południa. Z reguły wiatr nie jest równy czasami różnica pomiędzy szkwałami wynosi nawet do 2 stopni. Bardzo często szczególnie w lipcu pływa się przed burzami. Najlepsze warunki do pływania są w czerwcu i we wrześniu wieje wtedy najczęściej i z najlepszych kierunków. Pogode najlepiej sprawdzać na www.icm.edu.pl .

5.Pierkunowo (perki)

Położenie – Pierkunowo jest to po PGRowska wioska położona nad sporą zatoką jeziora Kisajno (część kompleksu Mamr)jakieś 6 km od Giżycka. Sama zatoka znajduje się w północno-wschodniej części jeziora.

Dojazd – jadąc przez obwodnice giżycką od Olsztyna należy skręcić w lewo w drugi zakręt za mostem nad kanałem łuczańskim(droga na Świdry) .Jadąc tą drogą z lewej strony jest osiedle domków jednorodzinnych trzeba dojechać do ostatniego skrzyżowania kończącego te osiedle i skręcić w lewo(zaraz przed znakiem granicznym Giżycka). Po tym zakręcie trzeba jechać prosto jakieś 4km. Po przejechaniu tego dystansu dojeżdża się do skrzyżowania przy przydrożnym krzyżu należy tu skręcić w lewo po 200 metrach kończy się asfalt i zaczynają dziury.plaża znajduje się jakieś 100 metrów po skończeniu asfaltu. Jadąc obwodnicą od strony Suwałk/Łomży należy skręcić w prawo na pierwszym skrzyżowaniu za rondem(ta sama droga na Świdry)

Warunki wiatrowe – miejsce to przeznaczone jest tylko do pływania przy północno zachodnim wietrze. Przy takim kierunku wiatr ma na prawde gdzie się rozpedzić i jest w miare równy. Kierunek ten przeważ przez całą wiosne i lato. Czyli jak wieje większość giżyckich deskarzy pływa właśnie tutaj. Jest to dobre miejsce dla początkujących ale przy tym kierunku wiatru do nauki wybrać Pieczarki. Często jest również wykorzystywane do kitowania ale również w tym przypadku lepsze są pieczarki.

Warunki brzegowe i zaplecze – jest sporo miejsca na rozłożenie sprzętu(300 metrów trawiastej plaży) zejście do wody nie sprawia żadnego problemu. Dno jest piaszczyste około 200 metrów płycizny. Zaplecza nie ma żadnego jest to po prostu dzika plaża z prawej stron patrząc od lądu jest kilka domów i to wszystko. Czasami zdarza się ze plaża ogrodzona jest foliową taśmą(podobno jest to własność prywatna) ale nikt nie robi problemu z parkowaniem czy zejściem na wode.

Na wodzie – panują tu chyba najlepsze warunki do pływania na desce w okolicy Giżycka nie ma tu prawie jachtów, wiatr jest naprawde równy, na płyciżnie fala po prostu wymusza skoki na prawym halsie. Zatoka jest naprawde spora i można tu znaleźć bardzo różne warunki. Po prawej stronie (patrząc od lądu) jest bardzo dobre miejsce na freestayl jeszcze większa płycizna i prawie płaska woda(nie da tam się dojechać samochodem). Centralnie do plaży schodzi naprawde dobra fala(czasami przekraczająca metr wysokości).

Podsumowanie – naprawde świetne miejsce. Ulubiony spot lokalnych windsurferów.Wasze komentarze

Dodaj swój komentarz

Nie ma jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Katalog sprzętu

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.