J. Ełckie

Polska - Jezioro Ełk


Nad tym jeziorem położone jest miasto Ełk. Nie jest ono zbyt duże ale umożliwia uprawianie naszego sportu. 1. Ełk.

Położenie - poza kilkoma dzikimi plażami można wystartować w samym Ełku z ośrodka PTTK gdzie kliku windsurferów trzyma swój sprzęt.

Dojazd - będąc w centrum kierujemy się na plażę miejską. Do PTTK'u skręcamy zaraz za mostem w piaszczystą drogę i wzdłuż rzeki dojeżdżamy do ośrodka.

Warunki wiatrowe - trudno określić przy jakich kierunkach się tu pływa. Na około jest dużo drzew. Na pewno odpada E bo wieje od brzegu. Pozostałe kierunki są tak samo dobre jeśli mocno wieje. Przy słabszych wiatrach lepiej nie schodzić na wodę, ponieważ powstają spore zawirowania i wiatr "kręci".

Warunki brzegowe i zaplecze - w samym PTTK'u są bardzo dobre warunki. Duży, trawiasty plac do taklowania i ewentualnie miejsce do przechowania sprzętu w hangarze. Wyjść na wodę można w zasadzie tylko przy trzcinach. Ścisłe centrum miasta zapewnia dobre zaplecze gastronomiczne, hotelowe jak również ciekawych kibiców na brzegu.

Na wodzie - z racji obecności stacji PTTK'u na wodzie można spotkać sporo żaglówek, kajaków, łodzi wiosłowych i rowerów wodnych. Sporo też pływa wędkarzy. Wraz ze wzrostem siły wiatru większość jednak zawija do brzegu. Warunki typowo jeziorowe z kartoflichem. Raczej należy pływać na środku jeziora z dala od brzegów gdzie niespodziewanie może odciąć wiatr.

Podsumowanie - miejsce raczej marginalne pod względem windsurfingu. Wprawdzie pływają na nim ludzie ale głównie z racji przechowywania sprzętu w bazie PTTK'u i braku chęci "dalszych" wjazdów. Sporo gorsze warunki wiatrowe w porównaniu z sąsiednimi, dużymi jeziorami.

Autor:Maciej Olszewski


Wasze komentarze

Dodaj swój komentarz

Nie ma jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Katalog sprzętu

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.