J. Dargin

Polska - Jezioro Dargin

Ogólne warunki wiatrowe – na mazurach pływa się od kwietnia do końca września (chociaż zdarzył mi się sezon od końca lutego do połowy listopada). Co do wiatru nie prowadzi się żadnych oficjalnych statystyk. Najczęściej jest tak że wiosną i jesienią wieje dość często (od 4 do 6 boforta ) latem szczególnie w lipcu wiatr jest znacznie słabszy 2 czasami 3(czasami są dni że nie wieje nic) w sierpniu jest troche lepiej 3 do 4. Wiosną i latem przeważnie wieje z kierunków zachodnich jesienią częściej wieje ze wschodu i południa. Z reguły wiatr nie jest równy czasami różnica pomiędzy szkwałami wynosi nawet do 2 stopni. Bardzo często szczególnie w lipcu pływa się przed burzami. Najlepsze warunki do pływania są w czerwcu i we wrześniu wieje wtedy najczęściej i z najlepszych kierunków. Pogode najlepiej sprawdzać na www.icm.edu.pl

6.Pieczarki

Położenie – pieczarki jest to wioska położona na drodze pomiedzy Giżyckiem a Pozezdrzem. Miejsca do pływania znajdują się jakieś 3 km za wioską nad jeziorem Dargin.

Dojazd – jadąc przez obwodnice giżycką od Olsztyna należy skręcić w lewo w drugi zakręt za mostem nad kanałem łuczańskim(droga na Świdry). Pieczarki znajdują się około 5 km za samymi Świdrami aby dojechać do jeziora należy skręcić z głównej drogi w lewo przy dość sporym kamieniu(jest to jakiś pomnik albo coś w tym stylu) na piaskową droge jadąc nią caly czas prosto docieramy do ośrodka harcerskiego jest tu rozjazd w dwie strony jadąc w prawo dotrzemy do pierwszego miejsca. Jest to niewielkie pole namiotowe (pierwsze za harcerzami).
Jadąc w lewo trzeba przejechać jakiś kilometr i skręcić w pierwszy zakret w prawo będzie to bardzo wąska(na jeden samochód) piaskowa droga a następnie przy krzyżu skręcić w prawo i znajdziemy się na drugim polu namiotowym. Jadąc obwodnicą od strony Suwałk/Łomży należy skręcić w prawo na pierwszym skrzyżowaniu za rondem(ta sama droga na Świdry)

Warunki wiatrowe – pływa się tutaj przy wietrze północno zachodnim. Na plaży po prawej stronie od harcerzy da się również pływać przy wietrze centralnie zachodnim a na drugiej przy północnym lekko odkręcającym na zachodni.

Warunki brzegowe i zaplecze – warunki brzegowe są idealne na obu plażach są długie piaszczyste plaże z płyciznami wychodzącymi w wodę na jakieś 500 do 800 metrów. Jest to idealne miejsce do nauki. Zaplecza nie ma praktycznie żadnego z tym że jedno pole namiotowe (te po prawej od harcerzy) jest płatne w sezonie. Plaże są czyste i spokojne. Jest tu z reguły raczej mało ludzi. Dzięki płyciźnie woda jest tu cieplejsza niż w innych jeziorach o jakieś 2 stopnie.

Na wodzie – jest tu luźno nie ma jachtów. W każdy weekend przyjeżdża tu sporo początkujących deskarz z okolicy. Ostatni pojawiają się tu również troche ludzi z latawcami. Przy północno zachodnim wietrze tworzy się tu niezła fala jej kierunek w stosunku do wiatru ułatwia skoki na prawym halsie. Fajne miejsce do nauki nowych rzeczy (oprócz startu z wody). Da się tu uczyć trików.

Podsumowanie – naprawde fajne miejsce idealne dla początkujących. Warunkami brzegowymi troche przypomina zatokę. Daje naprawde sporo możliwości do nauki. Chyba najlepsze miejsce w okolicy na kitesurfing. Troche na uboczu od cywilizacji fajne miejsce na biwakowanie.Wasze komentarze

Dodaj swój komentarz

Nie ma jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Katalog sprzętu

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.