Kobyla Góra

Polska - Kobyla Góra

Mała miejscowość położona w południowej Wielkopolsce, w morenowym paśmie Wzgórz Trzebnicko-Ostrzeszowskich, wśród wielkich połaci lasów sosnowych. Siedziba gminy, poczta, stacja benzynowa, liczne hotele, pensjonaty, pola namiotowe, stadion gminny, kort, przepiękne ścieżki i szlaki rowerowe.Najwyższe wzniesienie Wielkopolski - Kobyla Góra (286 m npm).


Gościnni ludzie, usługi nastawione na turystów. Zalew Meresznica od 10 lat okupowany jest przez okolicznych , wrocławskich i śląskich deskarzy. Jest rewelacyjnym miejscem dla początkujących i doskonalących się do poziomu II kl. PSŻD . Wiatr najczęściej zachodni, przy pogodzie wyżowej wieje ze wschodu. Akwen w zasadzie maleńki, ale daje pożeglować. Nie ma co liczyć na trapez, za to manewrówka i czucie wiatru można i trzeba opanować do perfekcji. Amatorom jachtingu zdarzją sie grzybki.


Łatwy dojazd i wodowanie od strony północnej i południowej. Zawsze w końcu czerwca i w lipcu funkcjonuje szkoła windsurfingu z licencją PSŻD i wypożyczalnia sprzętu. Można pożeglować!!!!!!!!!!!!!


Autor:Lech Powolny


Wasze komentarze

Dodaj swój komentarz

Nie ma jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Katalog sprzętu

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.