J. Żywieckie

Polska - J. Żywieckie

Niedawno bo w połowie czerwca zaplanowałem z kolegą wyjazd na dechę. Po sprawdzeniu pogody w dniu poprzedzającym, prognozy były bardzo obiecujące. Namówiłem więc kolegę na wczesną pobudkę i ruszyliśmy na "Dziećkowice/Imielin". Niestety trzy-godzinne oczekiwanie nie dało żadnego wymiernego efektu. Postanowiłem więc odwiedzić akwen, o którego zaletach wiele już słyszałem.


Nie mogłem uwierzyć własnym oczom, kiedy po przejechaniu tylko 50 km, zobaczyłem ślizgających się deskarzy po jeziorze Żywieckim. Szybko dojechaliśmy do polecanego miejsca postoju i tu również spotkała nas miła niespodzianka. Przed nami ukazał się Mega-Surf, ośrodek windsurfingowy z prawdziwego zdarzenia. To co urzekło mnie najbardziej to miła atmosfera i bardzo dobre zaplecze Megi oraz organizowane w tym czasie w ośrodku amatorskie regaty windsurfingowe.


Na północy, wśród wielu kempingów nie jest to pewnie nic dziwnego, jednak tu na południu kraju, specjalistyczny ośrodek windsurfingowy o tak rozbudowanym zapleczu jest naprawdę rzadkością.


Informacje o zbiorniku

Jezioro Żywieckie jest zbiornikiem zaporowym na rzece Sole, w Kotlinie Żywieckiej (Beskid Mały). Powierzchnia zbiornika 1000 ha, długość 8 km, szerokość 2 km, maksymalna głębokość 20 m. Zejście do wody w ośrodku "Mega" po pomostach przechodzących nad wałem ochronnym, Przy Niskim Stanie wody w lecie schodzimy na plażę piaszczysto-mulistą ok. 10 m, temperatura wody w lecie od 17-23 C, jesień i wiosna ok. 15 C.


Najlepszy wiatry z kierunku: południowego (halne i nie tylko), zachodniego, północnego też przy kierunku południowo-wschodnim jedziemy na sąsiednie jezioro Międzybrodzkie, za zaporę. Tam tworzy się dysza i nieĽle kuje. Przy wiatrach 4B robi się fajna fala powyżej 1m, ostra na której można skakać. Uniwersalnym miejscem zejścia na wodę jest nabrzeże pensjonatu Mega.
Wind Surf Center MEGA


ul.Św.Wita 51 34-300 Żywiec

tel 01033-33-8618707

fax 01033-33-8611379

www.megasurf.pl Na stronie znajdziecie: aktualne zdjęcia i warunki wietrzne

tomek@megasurf.pl


Jak tam dojechać?

Dojazd od strony Bielska: po dojechaniu do Żywca kierujemy się na Suchą

Beskidzką (na pierwszym rondzie w lewo przez most, za mostem, na kolejnym rondzie w prawo po 50 m w lewo na Korbielów i Suchą Beskidzką, na pierwszych światłach w lewo na Suchą Beskidzką po minięciu stacji CPN za ok. 1 km w lewo w stronę jeziora przy reklamach Pensjonat MEGA, które znajdują się po lewej stronie, dalej w dół po strzałkach do Pensjonatu MEGADojazd od strony Suchej Beskidzkiej i Krakowa : kierunek Żywiec po minięciu tablicy (zielonej "Żywiec" ) przejeżdżamy ok. 4km po prawej stronie będzie tablica reklamowa Pensjonat MEGA, za którą skręcamy w prawo i po strzałkach do MEGI

Zaplecze ośrodka-> parking,

-> miejsce do taklowania sprzętu,

-> przechowalnia w cenie 60zł/miesiąc za jeden komplet,

-> wypożyczalnia sprzętu dla początkujących i zaawansowanych (15zł/h, 45zł/dzień)

-> serwis informujący SMS o aktualnych warunkach na jeziorze,

-> serwis desek (na miejscu) i żagli (w firmie Vamp)

-> 30 miejsc noclegowych w cenie 35zł - 1os/doba,

-> na terenie obiektu znajduje się bar i restauracja, obiady w cenie ok.20zł

-> sklep z wszystkim do windsurfingu i nie tylko, atrakcyjne

ceny sprzętu i ciekawe rabaty: Żagli Arrows, NeilPryde, NorthSails, Gun Sails, Naish Sails, Gastra i desek AHD, BIC, Fanatic, Mistral, F2, Starboard, JP, HI-FLY, TIGA, oferujemy fachowa porada co do wyboru sprzętu, możliwość przetestowania sprzętu.
Wasze komentarze

Dodaj swój komentarz

Nie ma jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Katalog sprzętu

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.