Zalew Sulejowski

Polska - Z. Sulejowski

Zalew położony jest pomiędzy miejscowością Sulejów ( koło Piotrkowa Trybunalskiego), a Tomaszowem Mazowieckim. Oś zalewu to NE i SW. Dzięki skośnemu położeniu każdy kierunek wiatru jest dobry, ale najlepszy SW i W.


Cała długość Zalewu to około 20km. Szerokość w różnych miejscach inna z wieloma zatokami. My jednak pływamy w okolicach zapory czyli Tomaszowa ( z Tomaszowa do zapory ok. 3,5km ) Często ludzie błędnie kojarzą zalew Sulejowski z miejscowością Sulejów, ale tam zalew dopiero się zaczyna i okolica nie jest zbyt ciekawa.


Jak dojechać - trzeba kierować się w bliskie okolice Tomaszowa Mazowieckiego, miejscowości Borki, Smardzewice, Tresta. Tresta jak wieje N a Borki jak S. Najlepiej zatrzymać się na zaporze i zaobserwować gdzie startują deski. Reszta to „języka za przewodnika”.


Tereny bardzo ładne suche iglaste lasy piękna okolica. Dobry dostęp do wody. Strefa ciszy wiec żadnych motorówek – i bardzo dobrze. Bazy turystyczne, pola namiotowe, kampingi, motele, świeży sandacz, i wiele innych atrakcji.


Najlepszy ośrodek wczasowy to Borki (kort tenisowy, konie, przystań z wypożyczalnią – deski też itd.).


To chyba by było tyle ja pływam tam kilka lat i mimo że zrobili nam zalew k. Radomia w miejscowości Domaniów to jeżdżę dalej 70km nad zalew sulejowski. Najwięcej ludzi przyjeżdża z Łodzi.


Wasze komentarze

Dodaj swój komentarz
libra
Postów: 0
libra 31.05.2013 | 11:53
Zapraszamy wszystkich miłośników sportów wodnych do skorzystania z oferty noclegowej pensjonatu LIBRA w Karolinowie na Zalewem Sulejowskim. Karolinów z poszerzoną w tym sezonie plażą to tej chwili najlepsze miejsce do uprawiania kitesurfingu i windsurfingu w centralnej Polsce.
Pensjonat oferuje bezpieczne miejsce do przechowywania sprzętu, parking, dostęp do grilla, ogniska, sauny, jacuzzi, plac zabaw dla dzieci, boisko do siatkówki, badmintona, oraz całodzienne wyżywienie z możliwością dowozu obiadów bezpośrednio na plażę.
Na terenie ośrodka znajduje się również pole namiotowe. Więcej http://libra.tm.pl/http://www.dekompresja.com.pl/libra/grafika/n1_.JPG
#1

Katalog sprzętu

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.