Jezioro Zdworskie

Polska - Jezioro Zdworskie

Zdwórz: Jezioro Zdworskie jest położone ok. 15km od Płocka, ma powierzchnię 353ha.
Optymalne kierunki wiatru to W, NW, E, SE, przy czym najlepsze pływanie i najrówniejszy wiatr są przy SE. Zdecydowanie nie opłaca się jechać kiedy wieje NE.

Jezioro oferuje zasadniczo dwa miejsca do pływania. Północny spot to dzika, trawiasta plaża bez żadnej infrastruktury, kibelka czy knajpki, natomiast południowy to camping "Relax" z płatnym, strzeżonym parkingiem, WC i barem. Niestety w trakcie wakacji i różnych długich weekendów, jeśli jest ciepło, to camping jest strasznie zatłoczony i ciężko dopchać się do wody. Generalnie, większość lokalesów jeździ na północny brzeg, wycieczka na camping ma większy sens jedynie kiedy nie jest się pewnym wiatru i zapowiada się czekanie na brzegu, albo kiedy jedziemy z rodziną.

Dojazd do "Relaxu": wystarczy patrzeć na tablice przy drodze na Gąbin, w miejscowości Zdwórz.Dojazd na północny spot jest trudniejszy. Z głównej drogi Łąck-Gąbin skręcamy na Wincentów. Kiedy dojeżdżamy do pierwszych zabudowań skręcamy w polną drogę, oznaczoną zresztą zielonym szlakiem. Na skrzyżowaniu z kapliczką skręcamy w prawo (ciągle zielony szlak), przejeżdżamy przez wieś i w końcu dojeżdżamy do sporego, trawiastego placu po prawej. To tu.

Większość pływających tutaj ludzi jest z Płocka albo Kutna, trafiają się też surferzy z Sochaczewa.


Wasze komentarze

Dodaj swój komentarz

Nie ma jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Katalog sprzętu

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.