Como

Włochy - Como

Como to jezioro Garda dla Szwajcarów i Mediolańczyków, którzy nie chcą jechać aż do Torbole.
Ten sam program, te same żagle (oprócz Valmadrera).
Wiatr przychodzi na północy jeziora o 12.00 – 13.00 z kierunków północnych. Od czasu do czasu zdarza się dość gwałtowny wiatr północny ze Szwajcarii. Gdy w Mediolanie jest burza, fala i straszny wiatr przychodzą z południa!!!
Rano nie ma wiatru, oprócz w Valmadrera, przy Lecco.
Uwaga na skutery wodne i motorowki.

Spoty

Colico: Najbardziej północny spot. Jeden z najbardziej znanych spotów Lago do Como został zrujnowany przez nowy plac kampingowy. Tam gdzie szkółka serfowania miała swoją wspaniałą łąkę pod drzewami, stoją teraz beton i prowadnice prądu.

Dojazd: ulicą z tunelu Lecco do Sondrio. Trwa to ok. 30-45 min.do zjazdu do Colico. Uwaga, zjazd jest zaraz za tunelem. Ostrożnie: ograniczenie szybkości!! Dużo radarów (pomimo, że to Włochy trzeba uważać). Przejechać przez Colico, potem skręcić do stadionu. Na stadionie zaparkować. Następnie udać się na skos na drugi brzeg Północy. Uważać na ławkę piaskową przy plaży.

Gera Lario: Na przeciwległym brzegu Colico są te same warunki. Można stać w wodzie przez kilka metrów, co sprzyja początkującym. Przed plażą jest mini wyspa z drzewem tzn. pływają tam czasem kaczki lub glony. Serf center Tabo jest bezpośrednio przy plaży (RRD/Simmer)

Valmadrera: Niestety wiatr przychodzi o wschodzie słońca i odchodzi ok. 9.00 do 10.00 , trzeba więc być tam bardzo wcześnie rano.
Wasze komentarze

Dodaj swój komentarz

Nie ma jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Katalog sprzętu

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.