Silvaplana

Szwajcaria - Silvaplana


Jezioro Silvaplana leży 1800 m powyżej poziomu morza, w górnym regionie Szwajcarii. Bardziej znane jest odległe o ok.10 km St.Moritz. Ze względu na wysokie położenie sezon surfingowy jest tu naturalnie bardzo krótki. Przyjemnie jest najczęściej od czerwca do prawie końca września, ale zapaleńcy często serfują już w maju lub jeszcze w paĽdzierniku. Temperatury wody wahają się między 10 a max.17 stopni, także w szortach nie masz co szukać nawet w sierpniu.

Nad jeziorem Silvaplana są dwa centra surfingowe, które są czynne od połowy czerwca do połowy września, to są też najlepsze miejsca z których jest najwygodniej wejść do wody. Pływa się zawsze dopiero po południu przy wietrze Maloja. Wiatr Maloja to termiczny wiatr, który wieje od południa poprzez dolinę z siłą 4-6 Bft. To wydaję się być silny wiatr, ale przy 6-stopniowym wietrze płyniemy jeszcze z dużym żaglem, to jest związane z kolei z wysokim położeniem (powietrze jest rzadsze, a przez to ciśnienie mniejsze).

Jezioro jest bardzo małe i dlatego nie należy oczekiwać fal. W długie weekendy w dolnej części doliny jezioro może czasami być trochę wzburzone, ale jeśli poserfujesz ok.200 m do dużego kamienia będzie gładko i idealnie do trenowania nowych manewrów. Nawet dla początkujących jest całkiem miło, bo zawsze gdzieś można przybić do brzegu. Oprócz jeziora Silvaplana są jeszcze jeziora Silser i St.Moritz, na których też można serfować, ale wiatry są trochę porywiste. Silvaplana należy polecić każdemu, kto chce serfować na prawdziwej arenie alpejskiej przy promiennej pogodzie. Jeżeli jednak pogoda by nie sprzyjała możesz pojechać do odległego o trochę więcej niż godzinę jazdy Comersee we Włoszech.

Windsurfing Center

Centrum serfowania Silvaplana
Położone w dolnym końcu jeziora, prowadzone przez Toni Mayera, duży parking, restauracja, szkoła serfowania Arnolda Missiaena (f2, Arrows), sklep serfowy.
Wiatr dmucha tutaj w kierunku lądu.


Surf Centrum Sils tel. +41818265786
Położone w górnym końcu jeziora, duży parking, restauracja, szkoła serfowania Arnolda Missiaena (f2, Arrows), sklep serfowy, siatkówka plażowa, plac zabaw dla dzieci. W Sils są też prysznice. Centrum serfowania to w bezwietrznych dniach ulubione miejsce spotkań do grania w plażową siatkówkę, opalania, lub organizacji barbecue. Wiatr dmucha tutaj od strony lądu.Wasze komentarze

Dodaj swój komentarz

Nie ma jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Katalog sprzętu

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.