Sagres

Portugalia - Sagres


SAGRES ALGARVE
Sagres to mała wioska rybacka, w której można dosłownie delektować się życiem. Rano wszyscy spotykają się na placu rynkowym na śniadaniu. „Jeźdźcy fal” przy kawie wybierają swoją zatokę dnia a „deskarze” starają się zebrać jak najwięcej sił na przetrwanie kolejnego dnia w Nortada. Dobre jedzenie i napoje są specjalnością Sagres, a to nam deskarzom szczególnie się podoba. Zaraz przy stacji serfowania mieści się np. Nortada Beach Restaurant, która jest zdecydowanie najlepsza w okolicy. Tutaj można podziwiając jednocześnie wspaniały widok na morze wypróbować lokalne specjały: Percebes (kacze muszle), Ameijos (muszle venus), ostrygi, tuńczyka, mątwy itp. Do tego wszystkiego pyszne wino „Douro”

REVIER
Dobre jedzenie jest co prawda ważne, ale to nie jedyny powód dla którego warto tu spędzić urlop. Nortoda (wiatr północny) jest pochodną Pasata, który owiewa portugalskie wybrzeże zachodnie przez całe lato. Zanim dotrze on do plaży Martinhal jego siła zwiększa się dwukrotnie: po pierwsze ten zakątek Portugalli tworzy tu zgięcie w kierunku zachodu, także świeży wiatr pólnocny jest nagle wciągany przez ciepły ląd. Po drugie Sierra de Monchigue dba o dalsze przyspieszenie Venturi. Faktem jest, że w Sagres trzeba się liczyć z Nortoda od maja do paĽdziernika.
W okresie od czerwca do końca sierpnia przeszło 85 % dni jest z wiatrem ślizgowym. Wiatr przychodzi ścigany przez wydmy, dmie w stronę brzegu, także bez problemu można znowu dostać się na ląd. Przy tym nie daje szans żadnej fali i w ten sposób dosć bezpieczny akwen. Zatoka z piaskiem i turkusową wodą daje położonej przed nią wyspie przepiękny widok. Śpiochy i imprezowicze nie muszą się martwić, gdyż Nortada osiąga swoją całkowitą moc i stałość najczęściej około godziny 13.00.

Mała, przytulna stacja została zbudowana z drewna i oferuje materiał pierwszej klasy dla 20 deskarzy. Do wody, której temperatura wynosi 17-19 stopni, jest 50-70 metrów. Ma się tu również na uwadze ochronę przed słońcem i wiatrem, oprócz tego oferuje się programy gier plażowych, latawce etc.

Zajecia dodatkowe

Wieczorem w Sagres też dużo się dzieje, kiedy wszyscy po swoich całodziennych przeżyciach spotykają się przy piwie „Sagres” lub w nowo otwartym lokalu deskarzy „Dromedario”. Każdy znajdzie tu cos dla Siebie: kolarstwo górskie w głębi kraju lub jazda na falach. Wycieczki po najbliższej okolicy są godne polecenia. Zachodnie wybrzeże Algarve oferuje przepiękne kulisy skalne z ustronnymi piaszczystymi plażami. Także Heinrich Żeglarz zbudował w Sagres swoją pierwszą szkołę żeglarską, co znaczy, że już wtedy musiał być przekonany o dobrym wietrze w tym miejscu.

Warunki : wystarczy dowód osobisty, inne narodowości – proszę dowiedzieć się w opowiednim konsulacie
Transfer ; ca. 1,2 godz. Odległość Faro Sagres ca. 100 km
Różnica czasu : w stosunku do MEZ 1 godzina
Waluta : Euro
Napiwek : 10 %
Środki płatnicze : czeki podróżne, karty kredytowe, karty EC
Opieka medyczna : dobra
Język obowiązujący : portugalski, angielski, niemiecki prawie wszędzie
Jazda samochodem : kierowcy muszą mieć ukończone 21 lat


STATYSTYKI


Wasze komentarze

Dodaj swój komentarz

Nie ma jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Katalog sprzętu

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.