Sylt

Niemcy - SyltNa Brandenburskiej plaży odbywają się co roku Mistrzostwa Świata w windserfingu. Spot ten można kochać albo nienawidzić, bo warunki są tu bardzo wymagające. Idealne warunki są raczej rzadko gdyż ze względu na dominujące wiatry zachodnie wieje przeważnie w stronę lądu. SW wieje ukosnie w stronę lądu z lewej, SSW jest idealny ale rzadko.

Około 300 metrów od wybrzeża leży pasek łachy piaskowej, potem woda do brzegu znowu jest głębsza. Strefa kipieli morskiej składa się tylko z przyboju, który poprzez płukanie piasku na brzegu rozbija się szczególnie bezlitośnie.

Przy wietrze w stronę lądu już sam start przez przybój jest problemem, z którym wielu deskarzy nie może sobie poradzić.

Na miejscu jest stacja windsurfingowa i bar plażowy, przy przejściu na plażę wymagana jest opłata uzdrowiskowa.

Zagrożenia Bezpośrednio ponizej przejścia na plażę ( przy końcu promenady) leży molo skalne, które w razie powodzi jest zalewane wodą. Także dalej na lewo znajdują się mola skalne w wodzie. W pobliżu molo często siedzą w wodzie jeżdĽcy fali i jeżdżą na Shorebreak. W zależności od płukania piasku bezpośrednio na lini wody znajduje się stroma rafa piaskowa. Przybój jest bardzo silny i prąd przy przypływie bardzo silny.

DojazdPociągiem dla samochodów: A7 aż do ostatniego zjazdu przed granicą (Harrislee). Na 199 poprzez Leck aż do stacji wyładunku samochodu z pociągu i dalej do Niebuell. Następnie poprzez tamę Hindenburską na Sylt w kierunku dzielnicy kuracyjnej Westerlandu.

Spot leży na wysokości wieży telewizyjnej przy końcu promenady plażowej. Za tamą znajdują się dwa duże parkingi.

STATYSTYKI
Wasze komentarze

Dodaj swój komentarz

Nie ma jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Katalog sprzętu

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.