Chiemsee

Niemcy - Chiemsee

Feldwies: przy zachodnim wietrze są dobre jak na jezioro fale.

Fehrmarn

Langholz leży w odległości ok 20 km od Eckernfoerde. Najlepsze warunki są tam przy południowo-południowowschodnim wietrze, bo fale kotłują się wtedy do 3 metrów. Również wiatr południowozachodni nie jest tam bez fal ale za to wieje silniejszym strumieniem. Płycizna ciagnie się tam 50 metrów. Bezpośrednio przy plaży jest duży parking, ale trzeba przyjść wcześnie, inaczej nie będzie już miejsc.
Są jednak inne możliwości:
- albo plac kampingowy Langholzer, na Klein Warbs (kilka kilometrów dalej) albo Karlsminde (kilka kilomertrów wstecz).

Linhoeft Przy dobrym wschodnim lub zachodnim wietrze panuje tam prawdziwy natłok. Jednak mimo to przeważnie można znaleĽć miejsce do parkowania. Parking graniczy z plażą i jest płatny. Szeroka łacha piaskowa ułatwia każdemu początkującemu, można tam stać prawie 200m od brzegu. Są tu też urządzenia sanitarne. Innymi możliwościami są w tym wypadku Aschau (kilka km dalej) i Noehr (kilka km wstecz).

Krausendorf leży prawie 26 km od Kiloni. W poszukiwaniu spotu nie należy szokować się drogą jednokierunkową, jechać dalej w kierunku plaży, aż się ujrzy wode. Możliwości parkowania są bardzo ograniczone. Ale w razie potrzeby można parkować przy ulicy. Spot jest genialny przy północnozachodnim wietrze, wielkość fal może tam dochodzić do 2m. Płycizna do 100m.
Inną możliwością jest Groenwold (1km dalej).

Daenisch-Nienhof leży dokładnie na szczycie pomiędzy Zatoką Kilońską i Zatoką Eckerfoerder i oddalona jest o około 20 km od Kiloni. Przy silnym wietrze północnowschodnim zdarzały się już bardzo wysokie fale. Łacha piaskowa jest tam każdego roku inna ze względu na silne strumienie między zatokami. Pomimo to spot ten jest również przeznaczony dla początkujących oprócz słabego wiatru z kierunków południowych. Innymi możliwościami są Surendorf (raczej zachodnie wiatry) lub Stohl (przy wiatrach wschodnich).

Buelk leży przy plaży i jest właściwie tylko ulicą prowadzącą do latarni, prowadzącą bezpośrednio nad wodą i przez tan cały odcinek daje możliwości parkowania. Jest tu nawet serfing klub. Spot ten nadaje się bardzo dobrze przy warunkach wschodniego i północnowschodneigo wiatru. Jako, że spot jest bardzo rozciągnięty jest tu wiele możliwości zejścia do wody, a więc są tu dobre warunki dla początkujących.Wasze komentarze

Dodaj swój komentarz

Nie ma jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Katalog sprzętu

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.