Bodensee

Niemcy - Bodensee


Wiatr: Cały rok panują wiatry zachodnie. Prognozy wiatru dla wschodniej części Bodensee najczęściej odnoszą się do Langenargen . Od wczesnej wiosny do lata dmucha tutaj dobry wiatr wschodni lub w zależności od pogody fen.

Spoty: przy DLRG-Heim (1) na zachodzie (przy kąpielisku) znajduje się duży rewir stojący, który jest przeznaczony zarówno dla początkujących jak i dla zaawansowanych. Wiatr zachodni przychodzi tutaj lekko sideshore, względnie w stronę lądu, fen wieje pod skosem w kierunku lądu a wiatr wschodni-względnie północnowschodni od lądu z małym pokryciem brzegowym. Przy zachodnim wietrze i fenie tworza się fale, przy wietrze od lądu płaska powierzchnia wody aż do Fridrichshafen. Niestety jakość wody była wcześniej nie najlepsza, ale ostatnio jest coraz lepiej.
Uwaga na drzewa i łachy piaskowe przy brzegu!!!!

Zatoka Kurhotel (2) położona bezpośrednio nad Ortskern oferuje dobre warunki przy wietrze zachodnim i fenie. W pobliżu brzegu dzięki zakrytej przez przystań płaskiej wodzie, na zewnątrz panuje typowa fala Bodensee.
Można parkować na „Oberen Seestrasse”. Zimą (2000/01) odcinek brzegu został na nowo zorganizowany. Usunięto duże ostre kamienie rzeczne i zastąpiono je płasko opadającym plażą żwirową.

Zakątek malarzy (3) leży na wschodnim brzegu od Langenargen ( przy porcie jachtowym). Tutaj znajduje się dom związkowy klubu serfowego Langebargen z dużą, szeroką plażą i strefą startowania dla serfujących. Dobre warunki przy zachodnim, bardzo dobre warunki (z falą) przy fenie. Niestety całkiem duża osłona przy wschodnim. Brak możliwości parkowania bezpośrednio w zakątku malarskim, ale można parkować w porcie jachtowym.

Zakwaterowanie
Langenargen jako ulubiony kurort i miejsce wypoczynkowe oferuje wiele możliwości noclegowych zarówno w hotelach, pensjonatach jak i na kwaterach prywatnych.
Hotel „Schwedi” oferuje podobne warunki jak dom DLRG, w zatoce Kurhotel oprócz „Hotelu Seeterrasse” są jeszcze inne możliwości noclegowe, w zakątku malarskim są liczne pensjonaty i domy wczasowe. Bliższe informacje na ten temat w biurze turystycznym Tel: 07543/4696.
W Gohren i Tunau (przy Kressbronn) położone są place kampingowe bezpośrednio nad jeziorem.
Na początku miejscowości (w kierunku Fridrichshafen) jest parking, na którym można zostać przez noc.Wasze komentarze

Dodaj swój komentarz

Nie ma jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Katalog sprzętu

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.