Ammersee

Niemcy - Ammersee

Ammersee zwany górnobawarski spot wavowym. Punktem spotkań wszystkich deskarzy jest zatoka Herrschinger. Tutaj przy pułudniowozachodnio-zachodnim wietrze przetaczają się najlepsze fale we Freistaat. Wiatr dmucha też przez dobrze uformowaną linię zewnętrzną Herrschinger i dzięki górom silniej niż na innych jeziorach. Zatoka Herrschinger jest ze względu na swoje strome fale osławiona wśród żeglarzy i oczarowuje znawców.

Inspot zwany „krzyżem” nawet przy najsłabszym powiewie wiatru całkowicie zapełniony.

Kto woli trochę spokojniej, powinien pojechać troszeczkę dalej w kierunku Inning. Krótko za zjazdem Herrsching (miejsca parkingowe bezpośrednio przy plaży) znajduje się też bardzo dobry spot. Jest on nie tylko dodatkowo dobry do serfowania przy wietrze północnozachodnim, ale jest też znacznie bardziej rodzinny.

Inną alternatywą jest plac kampingowy za zamkiem Muehlfeldna przy zjeĽdzie Herrsching w kierunku Weilheim. Do parkowania i baraszkowania zachęca tutaj ogromna łąka. Niestety za określoną opłatą. Dla początkujących i w zimnych porach roku ten ‘stojący rewir” Steegen (A96 zjazd Inning) jest całkowicie wskazany. Przy wschodnich wiatrach opłaca się wypad nad zachodni brzeg aby poserfować przy pięknej pogodzie w Eching (szkoła serfowania) lub Utting.


Wasze komentarze

Dodaj swój komentarz

Nie ma jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Katalog sprzętu

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.