Lanzarote

Hiszpania - Lanzarote

Spot Las Cucheras można spokojnie uznać za prawdziwy rewir wszystkiego. Północno wschodni pasat wieje side-siedeonshore z lewej, także startuje się z plaży półwiatrem. Na pierwszych metrach jest lekka osłona wiatru, co zresztą właśnie przy silnym pasacie wychodzi na dobre początkującym i średnio zaawansowanym. Na zewnątrz zatoki rozciąga się duża płyta raf, gdzie w zależności od wiatru i fal buduje fala, która zaprasza do jazdy i jest idealna do skakania. Fala wzmaga się w wraz z odległością. Generalnie w miesiącach letnich jest więcej wiatru i mniej fal, a zimą odwrotnie.

SurfCenters

Po zwiedzeniu wszystkich 4 dużych Wysp Kanaryjskich można stwierdzić, że być może Lanzarote jest najpiękniejsza. Wrażenie robi czystość, perfekcyjna organizacja i krajobraz. Do tego doskonały rewir na Costa Teguise – zatoce Las Cucharas.


Zajęcia dodatkowe

Dla kogo dzień jest za krótki Lanzarote ma do mnóstwo do zaoferowania wieczorami i nocami. Na Costa Teguise jest cała masa barów i knajp na każdy gust. Szczególnie w weekendy godna polecenia jest stolica wyspy arrecife ( 10 min. Taksówką). Uwaga imprezy zaczynają się póĽno, ale za to porządnie. Dla zatwardziałych imprezowiczów oferuje się też ostoja turystów Puerto del Carmen ( ok.15 min. Taksówką), gdzie jest pełno barów i klubów nocnych.Wasze komentarze

Dodaj swój komentarz

Nie ma jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Katalog sprzętu

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.