Fuerteventura

Hiszpania - Fuerteventura

Fuerte – Costa Calma

Fuerteventura kojarzy się natychmiast z kilometrowymi białymi, piaszczystymi plażami. Kryształowo czysta woda i stałym pasatem. Costa Calma, u podnóża półwyspu Jandia jest ulubionym miejscem wypoczynku i oferuje optymalne możliwości dla plażowania i wypoczynku. Ze względu na płasko opadające do morza plaże idealna dla rodzin. Piaszczysta plaża ciągnie się prawie 25 km do Jandia, tylko czasami jest przerywana wydmami. Leżaki i parasole na plaży kosztują 2.50 euro.

SurfCenters

Nowe : Fanatic surfcenter
Fanatic Surfcenter leży bezpośrednio poniżej hotelu Monica Beach, nad plażą z jednym z najlepszych spotów wyspy i jest doskonale wyposazony. Do dyspozycji jest 40 desek Fanatic i żagle North, a personel oferuje kursy na każdym poziomie zaawansowania. Tu nikt nie leniuchuje na plaży. Wiatr wiej sodeshore z lewej, a przy odpływie płycizna wynosi 30 metrów. Podłoże w całej zatoce jest piaskowe. Przed południem przy mniejszym wietrze zadowoleni mogą być i początkujący i zaawansowani, a najpóĽniej około południa przy orzeĽwiającym wietrze można zaczynać ślizganie i opalanie. W razie potrzeby na stacji jest do dyspozycji motorówka. Oprócz tego na stacji znajduje się pole do siatkówki, plac zabaw dla dzieci i zacienione miejsce dla najmłodszych.

Zajęcia dodatkowe

Na plaży Costa Calma i w hotelach oferuje się mnóstwo zajęć sportowych. Wieczory można spędzać w licznych barach.


STATYSTYKIWasze komentarze

Dodaj swój komentarz
geneman
Postów: 1
geneman 8.09.2011 | 13:37
Jeśli chodzi o Fuertę to zdecydowanie najlepsze najlepszym spotem jest sotavento. Najbardziej wietrzne miejsce- wiatr wzdłuż brzegu wypychający na otwarty ocean- na szczęście safety people obserwują teren lornetkami i w razie potrzeby ściągają na brzeg. Zbyt daleko od brzegu wypłynąć jednak nie pozwalają. Baza rene egli I ma więcej sprzętu, minusem jest kiteboarding area. Rene Egli II ma mniej sprzętu, za to nie ma kitowców. Dla początkujących idealna jest okresowo wypełniająca się wodą laguna (dostępna tylko z center II). Byłem 7 dni 27.08-03.09 2011, wiało 4 dni (2 dni 10-11 węzłów, 2 dni 20-25 węzłów, 3 dni flauta (sic!)Wiatr niezbyt stały, z porywami, nieco silniejszy po południu. Ogólnie polecam, choć niedosyt pozostał.
#1

Katalog sprzętu

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.