La Torche

Francja - La Torche


Północna bretania. Plaża na zachodniej stronie zatoki Audierne była przez lata miejscem, w którym rozgrywano zawody mistrzostw świata. W zależności od kierunku wiatru wybieramy ten spot, na którym panują optymalne warunki pogodowe.

Spot Zachodnie prądy wytwarzają bardzo silne fale przełamujące się dość nieoczekiwanie i nieregularnie. W momencie, kiedy urastają do 4 metrów (i więcej), łamią się na prawo w kierunku półwyspu. Dobrym pomysłem wtedy jest skorzystanie z nieco niższych fal po lewej stronie. Zawijając dodatkowo na południowy lub południowo-wschodni wiatr od brzegu (od jego lewej strony) uzyskujemy idealne warunki do pływania. Północy i północno-zachodni wiatr wieje perfekcyjnie wzdłuż wybrzeża. Należy uważać tu na silne prądy wypychające na skały półwyspu La Torche. Duży parking położony około 100 m od plaży, na miejscu prysznice, toalety.

Windsurfing Centers: Point Passion Plage. Campingi znajdują się w rejonie Penmarch: Domaine de la Joie, Les Gents, Le Grand Bleu oraz Toul Ar Ster. Kolejne dwa w Guilvinec: De la Greve Blanche oraz De la Plage.
Wozy campingowe mogą być wprowadzone na teren spotu tylko poza sezonem.

->>Tronoan oraz Plovan

Obie alternatywne stacje położone są na północy. Panują tu prawie takie same warunki jak po prawej stronie zatoki La Torche. Północno-zachodni wiatr wieje bezpośrednio wzdłuż wybrzeża od prawej od strony Plovan. Na terenie obu spotów piaszczyste plaży a w okolicy parkingi dla samochodów oraz wozów campingowych.

->>Le Steir

Piaszczyste plaże położone kilka kilometrów na zachód od La Torche, na wschód od Pointe de Penmaech. Fale w tej okolicy raczej umiarkowane z wiatrami wzdłuż wybrzeża, podczas gdy w La Torche przekraczają nawet 4 metry przy zachodniej lub południowo-zachodniej fali.
W normalnych warunkach, lustro wody jest płaskie, ponieważ fale załamują się już przy wyspach na wprost linii brzegowej.
Najlepsze warunki do pływania powstają przy wschodnich i zachodnich wiatrach oraz przy średnich i wysokich przypływach.
Camping położony bezpośrednio na terenie spotu.


STATYSTYKIWasze komentarze

Dodaj swój komentarz

Nie ma jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Katalog sprzętu

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.