Goulien - Crozon - zachodnia strona

Francja - Goulien - Crozon - zachodnia stronaPółnocno zachodnia Bretania. Najdłuższe fale wtaczają się do zatoki przy zachodnim prądzie, formując niezwykle ciekawe kombinacje fal. Znajdują się tam trzy główne piaszczyste nasypy, z czego jeden najdłuższy ( 800 m) pozwala na start nawet z wysokości 5 metrów ( przy wysokiej fali.) Sposób, w jaki rozmieszczone są nasypy umożliwia ślizg front-side, tak jak w oddalonej nieopodal La Paule. Miejscowi bardzo często korzystają z tego spotu, kiedy w La Paule fale stają się zbyt wysokie i niebezpieczne.
Przy średnich przypływach fale stają się równie wielkie, aczkolwiek nie przełamują się aż tak, jak to ma miejsce w La Palue (wytrawnych surferów taka informacja może ucieszyć...)
Przy ostatnim nasypie operują silne prądy, które wprost mogą "wymieść" pływających tam windsurferów; dlatego nie pozwólcie sobie na zgubienie tam pędnika, inaczej staję się naprawdę "gorąco"

Miejsca noclegowe Campingi: De Lambézen, Plage de Tres Rouz, Plage de Goulien, Kerroz i Le Panoramic (Telgruc-sur-Mer).

La Palue

To jedna z najpiękniejszych plaż w Bretanii. Obok La Torach oraz Goulien, miejsce to zdecydowanie przemawia do wyobraĽni wielu windsurferów (ekstremalnie wysokie fale dla zaawansowanych waver-ów).

SpotFale podczas fazy przypływu nabierają mocy oraz prędkości powoli wytracając impet na płytkich wodach. Najlepsze warunki występują przy wiatrach południowych, południowo-zachodnich ( wiejących od lewej), północnych (od prawej) oraz północno-zachodnich. Można powiedzieć że spot ten najczęściej odwiedzają jedynie zaawansowani windsurferzy, którym nie nastręczają kłopotów wysokie fale oraz silne prądy.

Parking 300 m od plaży dla pojazdów o wysokości do 1,90m; reszta parkuje na początku drogi oddalonej od plaży o 800 m.


Wasze komentarze

Dodaj swój komentarz

Nie ma jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Katalog sprzętu

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.