Carro

Francja - Carro

to małe miasteczko położone niedaleko Marsylii. Wyjątkowo atrakcyjne szczególnie w zimie kiedy wieją dwa rodzaje wiatru; pierwszy niskiego ciśnienia z południowego-wschodu oraz mistral z północnego-zachodu.
Wiatry z południowego-zachodu zazwyczaj przynoszą złą pogodę: deszcz, chmury oraz to, co można uznać za plus - temperaturę rzędu 15-20 st Celsjusza w grudniu. Wiatr ten lekko wieje od morza ale i tak nadal panują dobre warunki do pływania frontside.

Mistral - zimne wiatry z północy wiejące od lądu, nie zawsze ciągłe i spójne przy plaży. Towarzyszy mu słoneczna pogoda oraz niskie temperatury: powietrza to około 10 st Celsjusza a wody to około 13-14.

Spot Fale są całkiem silne i sięgają nawet do 5 metrów - nie są one wyjątkiem. Wokół jest wiele skał, co czyni to miejsce bezpiecznym raczej dla zaawansowanych. Warunki do pływania są naprawdę bardzo dobre; w trakcie korzystnych warunków, praktycznie większość francuskich zawodników waveowych ściąga właśnie w to miejsce.

Zajecia dodatkowe Miejscowość ta nie oferuje zbyt wielu restauracji czy barów, generalnie panuje spokojna atmosfera. Skorzystać możemy z wielu parkingów, które oferują warunki do pozostawienia wozu kempingowego.


Wasze komentarze

Dodaj swój komentarz

Nie ma jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Katalog sprzętu

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.