Maui - Hookipa

Hawaje - Hookipa - Maui

Spot


Hookipa beach Park
Tu należy się dobrze zastanowić nad serfowaniem. Przy tej samej wielkości fale mają znacznie większą prędkość i siłę niż w Sprecks, poniewać nie ma żadnego chroniącej rafy zewnętrznej. W Hookipa wiatr jest porywisty, dodatkowo są okropne prądy. Nie będziesz więc pierwszym który schodzi po skałach ze zniszczonym sprzętem.

Jeszcze kilka zasad :
- na Maui windsering jest zabroniony przed godziną 11.00
- na Hookipa nie należy pływać za daleko na prawo w zatoce, bo może dojść do nieporozumień z miejscowymi surferami.

Wiatr i fale
Latem najlepiej wieją passaty. Zimą nadchodzą największe fale nad wybrzeżem północnym. Jako optymalne czas na urlop oferuje się więc wiosnę i jesień. W tym okresie szanse na wiatr i fale są największe.

Zajęcia Dodatkowe
Na Maui jest mnóstwo ekscytujących wycieczek w głąb natury:

Wulkan Haleakala - Haleakala oznacza „dom słońca”. Najlepsze szanse, aby zobaczyć górę bez chnur są bardzo wczesnym rankiem. Aby w dwie godziny dojechać samochoden na wysoki na 3055m wulkan i przeżyć wschód słońca na szczycie trzeba wyjechać o 4.00 (zimą o 5.00) z Kahului. Pomimo wczesnej pory wielu turystów decyduje się na to.
Wstęp do Parku Narodowego Sundowner bez akoholu.

Iao Valley Główna ulica prowadzi przez Wailuku do Parku Państwowego w Iao Valley. Ta dolina w górach zachodniego Maui jest najbardziej deszczowa na świecie. Opłaca się iść pieszo z parkingu w górę, aby zobaczyć genialną wegetację tropiki.

Big Beach W bezwietrzne dni Big Beach jest miłą alternatywą. W Kiehei można wypożyczyć Boogie Board, bo tu często jest dobry Beach Break. Małą rafa na północnym końcu plaży dobrze nadaje się do nurkowania. Na tym samym końcu plaży za małym wzgórzem znajduje się plaża nudystów Little Beach.

Hana Highway Raz w życiu trzeba obowiązkowo pojechać do Hana.

StatystykiWasze komentarze

Dodaj swój komentarz

Nie ma jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Katalog sprzętu

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.